חיבור הסיבים למשפחת סופר ברבבה
חיבור הסיבים למשפחת סופר ברבבהצילום: דוברות שומרון

היישוב רבבה בשומרון חובר לרשת הסיבים האופטיים, כחלק ממהלך כולל לחיבור כלל יישובי השומרון לסיבים בתוך שנה מהיום.

רבבה מצטרף לישוב קריית נטפים שחובר לפני כחודשיים לסיבים האופטיים ולכ-10 ישובים בשומרון שנמצאים בעיצומם של הנחת התשתיות.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי התשתיות בשומרון הן הדרך להבאת מיליון יהודים לגור בשומרון: "זו לא רק שמחה של משפחת סופר או של רבבה, זו שמחה של כל ההתיישבות בשומרון, ומתוך כך זו השמחה של עם ישראל כולו.

"שמנו לעצמנו למטרה להביא מיליון יהודים לשומרון והדרך לכך עוברת בתשתיות. המהפכה של הסיבים האופטיים שווה רק למהפכה של הכבישים העוקפים, גם 130 קילומטר של תאורה בכבישים שאנחנו בונים, אולמות הספורט והפארקים, הכל חשוב, אבל הסיבים האופטיים והכבישים העוקפים הם אלה שיביאו את המסות''.

לדברי דגן, "בתוך שנה נסיים את הפריסה בכל ישובי השומרון במהירות של בין 200 מגה ל-1 ג׳יגה, במחיר הכי טוב בארץ של 80 ש''ח ל-200 מגה לחודש. אחד הדברים שמשמחים אותי הוא שעכשיו הרבה רשויות בארץ למדו מהמודל שפיתחנו והולכים בעקבותינו, גם מיהודה ושומרון וגם מכל הארץ, מהשומרון תצא תורה גם באינטרנט מהיר".

יושב-ראש רבבה מנשה וחניש הוסיף: "מה שמייחד בני אדם זו היכולת שלהם לתקשר האחד עם השני. הקשר בין בני אדם הוא זה שמביא את העוצמה לאנושות. ככל שהתקשורת בין בני האדם גדלה כך העוצמה של בני האדם גדלה. להביא לכאן לרבבה את העוצמה הזאת זה מאפשר לנו להתפתח גם כל אחד במקום עבודתו וגם כציבור להתקדם וליצור יותר עוצמה. אני רוצה להודות לראש המועצה שלנו יוסי דגן שתומך ועוזר‏ ולחברת 019 שתוך זמן קצר אני מאמין שכולם יהיו כאן מחוברים בצורה הטובה ביותר".