ספה
ספה צילום: FREEPIK

הספה היא הרהיט שמאפיין אתכם ואת הסלון שלכם. תתפלאו לשמוע אבל על הסגנון של הספה ניתן לראות את היופי והאופי של בעלי הבית .

ספה היא חלק בלתי נפרד מעיצוב הסלון ולכן יש להשקיע בבחירה שלה. בחירת הספה היא אתגר שיש להתמודד אתו בכבוד. קיימות מבחר של ספות. ספות דו מושביות, פינתיות, עגולות ועוד וכל אחת מתאימה לצרכים שונים של בעלי הבית.

מאמר זה מטרתו להעניק לכם הצצה ומידע מועיל על בחירת ספה לבית. במאמר זה יהיה טיפים שימושיים מידע על סוגי ספות ובעצם כל נושא הקשור לבחירת ספה לבית תוכלו לבחור את המידע שיועיל לכם.

גיבוב של רהיטים? לא בסלון שלכם

אתם נמצאים בחנות הרהיטים האהובה עליכם ורואים ספה ששבתה את ליבכם היא מעוצבת, צבעונית ויפה במיוחד. אתם רוכשים אותה ומגיעים לבית וכאן אתם נמצאים בתוך סערה שחוללתם בעצמכם ללא ידיעה.

הספה שקניתם כלל אינה מתאימה לעיצוב הסלון שלכם ועל מנת ליצור עיצוב מושלם אתם צריכים להסיר מספר רהיטים. כל העבודה הקשה הזאת הייתה יכולה להיחסך לו מלכתחילה הייתם בוחרים את סגנון הספה בהתאם לעיצוב של הסלון שלכם. ומכיוון שקיימות בשוק מגוון רחב של ספות כמו ספות דו מושביות, ספות פינתיות הבחירה היא משמעותית יותר.

שאלות חשובות לבחירת הספה

לפני שאתם מגיעים לשלב המעשי של בחירת הספה עליכם לשאול את עצמכם את השאלות הבאות:

  • האם אתם מארחים הרבה ומהי התדירות שאתם משתמשים בספה
  • האם גם ילדים ופעוטות ישתמשו בספה הזו
  • מה התקציב שלכם לרכישת ספה
  • האם אתם מעוניינים לרכוש ספה או מערכת ישיבה מושלמת

לשאלות אלו יש תשובות שונות והכלל הוא כי הספה שתתאים לשכנים שלכם לא תתאים לכם אבל אם תענה על שאלות אלו אחת לאחת תוכלו לדעת את סגנון הספה שהכי טובה לכם ומתאימה לצרכים ולרצונות שלכם.

הריפוד עור או בד

הריפודים המקובלים היום בכל הספות כולל ספות דו מושביות הם בד או עור יש להם יתרונות וחסרונות:

ריפודי העור נחשבים לעמידים מאד הם אינם מתלכלכים ואם כן הם קלים לניקוי רק בעזרת מטלית לחה. הם מגיעים בשלל דגמים וצבעים כמו דמוי עור, עור אמיתי, עור הפוך ועוד. יתרונות העל של העור שמדובר בבד טבעי ונושם ולכן הוא מתאים לרגישים ולסובלים מאלרגיה החיסרון שלו שיש היצע נמוך והמחיר שלו גבוה.

בריפודי הבד יש עולם נפלא של מרקמים צבעים והדפסים חלקם עמידים למים ולכתמים והם עשויים מסוגי בדים רבים החיסרון שלהם שלמרות מחירם הזול בוודאי לעומת ספות עור העמידות שלהם מוגבלת.

ספה העונה לצרכים

יש להתאים את גודל הספה בהתאם לגודל החלל, המיקום של הספה, כמות האורחים או בני המשפחה. הספה צריכה להתאים לחלל ולצרכים שלכם גם יחד.

צורה של הספה

קיימות מגוון רחב מאד של צורות כמו ספות פינתיות, ספות דו מושביות, תלת מושביות ועוד בחירת הצורה אינה משנה את גודל הספה וניתן לבחור ממגוון גדלים.

בחירת הספה יכולה להיות אתגר

בחירת הספה היא אתגר אבל אם תעמדו היטב בכללים אלו הבחירה תהיה פשוטה יותר.