יעקב וידר
יעקב וידר צילום: חזקי ברוך

יו"ר האופוזיציה בבני ברק חבר המועצה יעקב וידר קרא לשרת הפנים איילת שקד ולממונה על המחוז במשרד הפנים, כרמית פנטון, שלא לאשר את תקציב עיריית בני ברק לשנת 2022 העומד על כמיליארד ושש מאות מיליון ש"ח.

בפנייתו טוען וידר כי התקציב אושר בניגוד מוחלט לחוק, זאת לאחר שראש העירייה, אברהם רובינשטיין, סירב לעלות את ההסתייגויות שהגיש בפתח הישיבה על אלפי סעיפים בתקציב.

וידר הוסיף כי "חברי המועצה, כמייצגי ונבחרי הציבור, מחויבים לפקח באופן שוטף על מעשי ומדיניות הרשות ולוודא שהם מייצגים את כלל צרכי העיר ותושביה. האירוע חמור במיוחד שכן – מעבר להפרת החוק – החלטת ראש העירייה להתעלם מכלי המרכזי של חברי המועצה לתיקון התקציב, היא פגיעה אנושה בדמוקרטיה המוניציפלית, ובשל כך על שרת הפנים שלא לאשר את התקציב".

ישיבת מועצת העיר בני ברק שדנה באישור התקציב לשנת 2022 הייתה סוערת מאוד. במהלך הישיבה חבר המועצה יעקב וידר תקף בחריפות את התקציב וטען כי "זהו תקציב שמשרת אך ורק את העסקנים והמקורבים, ולפני שאתם מתחילים להאשים את התורה וגדולי ישראל – תנו שם של רב אחד שראה ואישר את התקציב הזה?!".

וידר הוסיף כי "במקום להשקיע בתיקון התשתיות המרוסקות של בני ברק, קיצצו כ-50% בתקציבי התשתיות והפיתוח, כך גם קוצצו התקציבים ל"חזות העיר" ופינוי האשפה, לחינוך המיוחד ולמרכזי יום לקשיש.

"והיכן כן העלו? בתקציבים ללשכות, לארוחות ולכיבודים, הוסיפו עוד אלפי עובדי כוח אדם עלומים, התקציב ל"שוחטים" העלומים זינק, סעיף "הוצאות שונות" כמעט הכפיל את עצמו, גם תקציב הפרסום ויחסי הציבור עלה בעשרות אחוזים".