נתניהו בבית המשפט
נתניהו בבית המשפט צילום: פלאש 90

צוותי ההגנה של הנאשמים במשפט יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ומשפחת אלוביץ' ביקשו הבוקר (שני) לעצור את הדיונים במשפט בעקבות פרשת פגסוס.

זאת בעקבות הפרסומים בעיתון 'כלכליסט' לפיהם המשטרה השתמשה בתוכנת הריגול של חברת NSO כדי לעקוב, בלי צו מבית משפט, אחרח ראשי ערים, מנכ"לים של משרדי ממשלה, אנשי עסקים, עיתונאים ופעילים במחאות הנכים ויוצאי אתיופיה.

עורך הדין ז'ק חן, סנגורו של שאול אלוביץ' בתיק 4000, אמר: "שנים אנחנו מתריעים על חקירה פגומה ומגמתית שחצתה כל גבול. במהלך המשפט החלו להיחשף שיטות החקירה הלא חוקיות והבלתי נתפסות שהופעלו נגד נאשמים, חשודים ועדים בתיק, הכל למען המטרה הקדושה. התרענו, אבל מולנו עמד מנגנון משומן של דוברות, שביקשה לבטל את הטענות הקשות ואת העדויות הקשות שנשמעו".

"היום, נוכח הגילויים שהיו עד כה בפרשת הרוגלות הלא חוקיות ונוכח הגילויים שמובטח לנו שעוד יהיו בפרשה המזעזעת הזאת, נראה שאף אחד לא יכול לומר עוד שהגזמנו. המפלצת מזמן החלה לאכול גם את זנבה והדבר הדחוף ביותר שיש לעשות לטובת כולנו הוא לעצור, לחקור על ידי גורמים בלתי תלויים את מה שנעשה כאן, להבין את המשמעויות של הדברים ואז להתחיל לתקן", הוסיף חן.

בתחקיר פורסם בין היתר כי התוכנה הושתלה גם בטלפון הרשום על שמו של אבנר נתניהו, בנו של ראש הממשלה לשעבר. "אשכרה זה קרה גם לי, באמת שאני בהלם", כתב בנו של ראש הממשלה לשעבר. "מסתבר שאין שום חשיבות לשטויות האלה, 'כן מעורב בפוליטיקה, לא מעורב', וזה יקרה גם לכם".