גלי בהרב מיארה
גלי בהרב מיארה צילום: תומר יעקובסון

הממשלה אישרה בצהריים (שני) פה אחד את מינויה של עו"ד גלי בהרב-מיארה לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה.

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר בישיבה, "הוועדה הציבורית בראשות נשיא בית המשפט לשעבר גרוניס העלתה לממשלה שלושה שמות על פי בקשת שר המשפטים. שר המשפטים ואני נמליץ לחברי הממשלה לבחור בעו"ד גלי בהרב-מיארה. זה אחד המינויים החשובים והרגישים ביותר בשירות המדינה, ובעיתוי הנוכחי, נוכח השחיקה באמון הציבור במערכות אכיפת החוק, יש כאן הזדמנות חשובה לשמור על מה שצריך לשמור ולתקן את מה שצריך לתקן".

לדבריו, "אנחנו זקוקים למערכת טובה, חזקה ורצינית שהאזרחים נותנים בה אמון. בנוסף, התפקיד היסודי של היועמ"ש לממשלה הוא לסייע לממשלה לממש את המדיניות שלה במסגרת מגבלות החוק. הממשלה כאן בשביל למשול, לתפקד, להביא תועלת לאזרחי המדינה ולקחת את מדינת ישראל קדימה".

"אני רוצה לציין פה גם, שעם אישור הממשלה לראשונה תהיה במדינת ישראל בעזרת ה' יועצת משפטית לממשלה. הממשלה שלנו רואה את כל אזרחי ישראל, נשים וגברים, כמי שיכולים להגיע לכל מקום", דברי בנט.

שר הביטחון, בני גנץ אמר, "‏אני מבקש לברך את עו"ד גלי בהרב מיארה על מינויה ליועצת המשפטית לממשלה. אני בטוח שהיא תפעל לביצור שלטון החוק ועצמאות מוסד היועץ, וביחד נמשיך לקדם נושאים חשובים למען מדינת ישראל וביטחונה".