משה ליאון בכנס ירושלים
משה ליאון בכנס ירושלים צילום: חיים טוויטו

ראש העיר ירושלים משה ליאון השתתף היום (שני) בכנס ירושלים ה-19.

בתחילת דבריו התייחס ליאון לפרסום האחרון אודות שימוש המשטרה בתוכנות ריגול על מכשירים סלולריים. "נעשה פה מקרה חמור מאוד במשטרה", אמר ליאון, "מישהו לקח לעצמו את החוק בידיים ואין ספק שעל כזה מקרה חייבים ועדת חקירה ממלכתית שתוקם כמה שיותר מהר ואין פה עניין פוליטי אלא עניין של דריסת הדמוקרטיה שלנו, באכיפה ובמערכת המשפט".

בהתחייסות לפינוי האחרון בשכונת שיח' ג'ראח, הבהיר ראש העיר: "עשו פה סלט - זה לא קשור להתיישבות היהודית. יושבת משפחה על קרקע לא חוקית ולא שלהם, קרקע שמיועדת לבית ספר לחינוך מיוחד במזרח העיר. אז מה נעשה בדיוק? נחכה שימשיכו לבנות שם בצורה לא חוקית?". ראש העיר סיפר כי לאחר פינוי המשפחה מהמבנה, נבנה במקום בית ספר לחינוך מיוחד עם 18 כיתות.

ראש העיר המשיך ודיבר על העיר ירושלים ותפקידו כראש עיר. "ירושלים מיוחדת במינה והעתיקה ביותר בעולם ויש בה את כל סוגי האוכלוסיה, יש חרדים אשכנזים, יהודים וערבים – אני ראש העיר של כולם ולדאוג לכולם", הבהיר.

"ירושלים עוברת בשנים האחרונות מהפכה אמיתית", הוסיף ליאון, "ואני מתחייב שתוך שנתיים-שלוש היא תהפוך להיות אבן שואבת לצעירי מדינת ישראל היא הולכת ומתחדשת".

"ב- 15 שנים האחרונות נבנו כאלפיים יחידות דיור", סיפר ליאון, ,ומאז שנכנסתי לתפקיד הגדלתי ל-5000 יחידות דיור. אני דואג למקומות תעסוקה לתושבים החדשים באמצעות מגדלי תעסוקה שאנו בונים ברחבי העיר שיציעו תעסוקה של הייטק גם לירושלים וגם לסביבה".

לבסוף נשאל ליאון על תכניותיו לעתיד ואמר: "אני לא בכיוון לפוליטיקה הארצית. כאן מקומי כראש עיריית ירושלים – זו עיר מובילה עם תעסוקה ומגורים וחינוך ברמה גבוהה מאוד. אין כמו ירושלים".