רוני אלשיך
רוני אלשיך צילום: Flash90

סערת תוכנות הרוגלה במשטרה: מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך, שבתקופתו על פי החשד הוגבר השימוש בתוכנות ריגול, בחר היום (שלישי) להמשיך לא לענות על שאלות.

כתב חדשות 12 אור רביד חיכה לו מחוץ לביתו וניסה להשיג את תגובתו - אך אלשיך בחר לנסוע ולא להגיב.

ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) התייחס לפרשת הריגול שביצעה המשטרה וביקש: "‏אל תקראו לפרשה הזו 'פרשת NSO' ואל תקראו לפרשה הזו 'פרשת פגסוס'. בדיוק כמו שאנחנו לא קוראים לאירוע רצח על שם כלי הנשק שבו השתמשו. תקראו לפרשה הזו 'פרשת אלשיך-ניצן' או 'שטאזי ישראל'".

מפכ"ל המשטרה רנ''צ קובי שבתאי מקצר את ביקורו באיחוד האמירויות וחוזר לישראל עוד הערב (שלישי) בעקבות תחקיר "כלכליסט" ולפיו המשטרה פרצה לטלפונים של מנכ"לי משרדים ממשלתיים, פוליטיקאים, מפגינים ועדים בתיק 4000 באמצעות תוכנת הריגול "פגסוס" של NSO.

שבתאי טען כי לא נמצאה חריגה מהוראות הדין. באיגרת לשוטרים כתב שבתאי: "בדיקת המקרים שפורסמו ביממה האחרונה לא העלתה, עד כה, כל חריגה מהוראות הדין".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר היום בכנס ירושלים של עיתון בשבע ואתר ערוץ 7 כי הוא יוצא מנקודת הנחה שהמשטרה חדרה גם למכשיר הנייד שלו.

"ניתן להניח שגם אלי חדרו למכשיר הנייד", אמר ח"כ סמוטריץ'. "מדובר באירוע דרמטי. מה שעשתה משטרת ישראל ופרקליטות המדינה משול לצה"ל ששולח F35 ומפגיז את הכנסת מלמעלה – זו עוצמת הפגיעה בדמוקרטיה ובזכויותינו כאזרחים".

לדבריו, "יש משהו קצת מקומם בכך שאנו מתריעים על הכשלים במערכות החוק והמשפט כבר שנים. כשמנדלבליט מדבר על חסדי שמיים להציל את המדינה מפני ראש ממשלה, מערכת נבחרת, אז הוא בעצם מגלה את האטמוספירה בה הוא עובד והחוק עובר לסוג של המלצה".