אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

השיטה החדשה להפחתה במשקל? חוקרים מהמרכז לחקר השינה באוניברסיטת שיקגו בדקו את הקשר בין שעות השינה בלילה לצריכת ושריפת הקלוריות, ומצאו כי במקום לפתוח בדיאטה – אפשר פשוט להוסיף שעות שינה.

על פי תוצאות המחקר, שפורסמו בכתב העת המדעי JAMA Internal Medicine, אנשים שישנים בממוצע 6.5 שעות מדי לילה והוסיפו עוד כשעה ועשרים דקות שינה, הפחיתו בממוצע 270 קלוריות נוספות מהכמות אותה צרכו במהלך היום.

חלק מהמשתתפים במחקר, שהאריכו את שעות השינה שלהם עד שמונה וחצי שעות שינה ברציפות מדי לילה, נהנו מהפחתה של עד 500 קלוריות מהכמות שצרכו לפני כן. פרופסור אסרה טסלי, מנהלת המחקר לחקר השינה באוניברסיטת שיקגו שעמדה בראש החוקרים, אמרה כי מדובר בממצא שעשוי לשנות את ההתנהגות בנוגע לניסיון ירידה במשקל.

"אם הרגלי שינה בריאים נשמרים לאורך זמן רב יותר, זה יוביל לירידה חשובה מבחינה קלינית במשקל. זה כמעט כמו 'גיים צ'יינג'ר' לירידה או שמירה על המשקל. מעורבות קטנה שאתה יכול לעשות לעצמך על מנת להגדיל או לשמר את משך שעות השינה שלך, כך שלא תהיה בחוסר של שעות שינה, יכולה להיות בעלת משמעות גדולה על המשקל הבריא שלך. אנשים רבים עובדים קשה על מנת למצוא דרכים להפחית את צריכת הקלוריות שלהם ולרדת במשקל, ויתכן שרק על ידי שינה מוגברת תוכלו להפחית את צריכת הקלוריות בצורה משמעותית", אמרה טסלי.

היא הוסיפה כי צוות החוקרים חישב ומצא כי שמירה על שעת שינה נוספת מעבר ל-6.5 שעות שינה רצופות בלילה, המתורגמות לחיסכון של 270 קלוריות, עשויה לסייע לאיבוד 12 ק"ג במשך 3 שנים גם ללא שינוי בהרגלי התזונה.

בניסוי לקחו חלק 80 בני אדם בגילאי 21 עד 40, שסבלו מעודף משקל בינוני עד כבד. הם התבקשו שלא לשנות את הרגלי התזונה שלהם או הרגלי הפעילות הגופנית שהם מבצעים מדי יום.