מרתון ווינר ירושלים לפני חמישה חודשים
מרתון ווינר ירושלים לפני חמישה חודשיםצילום: אלטרנטיבה 1

בפעם ה-11 וחמישה חודשים בלבד אחרי המרתון הקודם, בעוד כחודש וחצי ייצא לדרך מרתון ווינר ירושלים, הנחשב לבין המרתונים היוקרתיים והחשובים ביותר בעולם.

המרתון שיתקיים ב-25 במרץ, יהיה למעשה הראשון שמתקיים עם אלפי רצים מהארץ ומהעולם אחרי ההתפרצות הנוספת של נגיף הקורונה עם זן האומיקרון והגל החמישי.

כאמור, המרתון שיוזנק בעוד חודש וחצי ויעבור בין נופיה המרהיבים ועוצרי הנשימה של ירושלים, יתקיים חמישה חודשים בלבד אחרי המרתון הקודם שהתקיים בסוף אוקטובר לאחר שנדחה בשל התפרצות הקורונה לחיינו.

הפעם בירושלים לא מוכנים לוותר על המרתון המסורתי והיוקרתי בו יעברו הרצים בין מקומות רבים ברחבי הבירה, כשאלה יעברו בין היתר לצד מוזיאון ישראל, בית המשפט העליון, משכן נשיאי ישראל, חומות העיר העתיקה, מגדל דוד, תיאטרון החאן, בריכת הסולטן ועוד.

השנה עומד המרתון בסימן פתיחת הקיץ, כשזה יתקיים בבוקר שלאחר המעבר לשעון קיץ, וכבכל שנה, גם השנה יתקיימו שישה מקצים למרתון שיתקיים תחת הנחיות משרד הבריאות שיפורסמו בהמשך: מרתון מלא, חצי מרתון, 10 ק"מ, 5 ק"מ, מירוץ משפחות ומירוץ קהילות.

מקצה מירוץ קהילות הוא גולת הכותרת של מרתון ירושלים, אירוע הספורט החברתי הגדול במדינה, כאשר עשרות עמותות רצות בו ומגייסות כך כספים וכן מעלות את המודעות לקימון.

"מרתון Winner ירושלים הבינלאומי ניצב בשורה אחת עם מרתונים נחשבים בערים מרכזיות בעולם ואנחנו שמחים להציע לרצים ולצופים, כמדי שנה, הפנינג ספורטיבי ייחודי וחווייתי", אמר משה ליאון, ראש העיר ירושלים.

"גם השנה אצטרף לעשרות אלפי הרצים ואתחרה במקצה ה-10 ק"מ. מרתון Winner ירושלים הפך במהלך השנים למוקד משיכה לספורטאים מכל העולם וכולם מוזמנים לחוויית ספורט בלתי נשכחת בבוקר שלאחר המעבר לשעון קיץ. חוגגים את פתיחת הקיץ- בירושלים".

יו"ר המועצה להסדר ההימורים שבתאי צור, אמר: "הטוטו גאה להיות הספונסר הראשי של מרתון ווינר ירושלים, זו השנה ה-11 ברציפות. מרתון ווינר ירושלים הוא מותג בינלאומי חזק, אשר מעורר עניין בעולם כולו בזכות הפסיפס האנושי יוצא הדופן של הרצים והתפאורה המדהימה של הנופים והאתרים המרהיבים של ירושלים. אין ספק כי זהו המרתון היפה בעולם אשר כל צעד בו נוגע במיתרי הלב. אני מזמין את הציבור להגיע וליהנות מחוויה ספורטיבית תרבותית מרגשת שאין דומה לה בארץ ובעולם".