יעקב ברדוגו
יעקב ברדוגו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

תגובות רבות וזועמות להחלטה של מ"מ מפקדת גלי צה"ל, גלית אלטשטיין, להפסיק את תוכניתו היומית של יעקב ברדוגו המשודרת במהלך השבוע בשעה 17:00 אחר הצהריים.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו בנימין נתניהו אמר: "ההדחה של יעקב ברדוגו היא שערורייה ועדות נוספת לרמיסת הדמוקרטיה וחופש הביטוי על ידי השמאל. מנסים לסתום את הפה לימיני האחרון בגל"צ, ששידר את התוכנית המאוזנת ביותר ברדיו. לא ישתיקו את הימין ולא ישתיקו את ברדוגו".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב: "אז גנץ ממנה מ"מ מפקדת 'זמנית' לגל"צ ללא מכרז, והיא נשארת ונשארת ונשארת, ו'מטהרת' את התחנה משדרנים שלא באים מהשמאל הקיצוני. מה שווה תחנת רדיו צבאית אם לא שולטים בה. ו'שומרי הסף'?! הצחקתם אותם. מדובר הרי באנשים הנכונים מהמקומות הנכונים. מנהל תקין אומרים לכם".

בהמשך הוסיף: "כמו ממשלת אוסלו, את הנזקים העמוקים וארוכי הטווח שממשלת השמאל הזו מייצרת ייקח לימין הרבה זמן לתקן. בחינוך, בזהות היהודית, בהשתלטות שיח פרוגרסיבי על משרדי הממשלה, בביטחון, בהתיישבות, בתקשורת, במינויים ועוד ועוד. אבל העיקר שמנענו בחירות חמישיות".

שר הדתות מתן כהנא קרא להפריט את התחנה. "היום קבלנו עוד תזכורת למה אין שום סיבה שמדינת ישראל תהיה המדינה היחידה בעולם המערבי עם תחנת רדיו 'צבאית'. הגיע הזמן להפריט את גל"צ".

ח"כ מיקי זוהר ממפלגת הליכוד אמר כי "סתימת הפיות נגד הימין תחזור אליהם כמו בומרנג. תרשמו לפניכם".

עיתונאי חדשות 12 עמית סגל ויאיר שרקי, שניהם בוגרי 'גלי צה"ל' בעצמם, הגיבו נגד ההחלטה להדיח את ברדוגו מתכניתו. "הדחתו של ברדוגו מהתכנית שהביא לשיאי האזנה בגל"צ היא יריקה בפרצוף של המאזינים, וההמשך של ההשתלטות הפוליטית על התחנה", כתב עמית סגל. "אין צורך להסכים איתו כדי להתחלחל מהמהירות שבה תכתיבים פוליטיים הופכים למכתבי פיטורים".

העיתונאי יאיר שרקי כתב: "אני לא ממעריצי ברדוגו, אבל ההדחה שלו מגל"צ פוליטית לא פחות ממינויו, ומשניהם עולה המסקנה העגומה: לסגור. צבא לא צריך רדיו, בטח לא כזה שמשרת את האינטרס של הפוליטיקאי התורן ששולט בו".

העיתונאי שלמה פיוטרקובסקי כתב כי "העובדה שממלאת מקום, שהיא מינוי אישי של השר ולא עברה שום הליך איתור ואישור, מרשה לעצמה להפוך את לוח המשדרים של גל"צ ולשנות את אופי השידורים בתחנה היא הזיה העובדה שאף יועמ"ש עד לרגע זה לא שם ברקס לא לה ולא לשר הממונה גנץ - היא ההוכחה שכל הסיפור של ייעוץ משפטי הוא בדיחה, הכל פוזיציה".

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ יריב לוין כתב: "משטרת המחשבות של השמאל לא יכולה לסבול את האמת שמשמיע יעקב ברדוגו בעוצמה גדולה. הדחתו מהגשת התוכנית המואזנת ביותר בגלי צהל היא סתימת הפה לא רק שלו אישית, אלא של מליוני אזרחים שקולם לא נשמע בתקשורת השמאל. את יעקב ברדוגו לא יצליחו להעלים, והאומץ שלו לומר את האמת יגבר על הפחדנות של אלה שחוששים ממנה. ההדחה הזו מוכיחה שגלי צהל צריכה להיסגר. אין לה זכות קיום כתחנה של צד אחד, של חלק בלבד מהעם".

ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית) בתגובה: "הדחת יעקב ברדוגו מגלי צה"ל היא חרפה. תחנה שממומנת מכספי האזרחים, מבצעת ניקוי פוליטי והולכת יד ביד עם רצונם של בכירי הממשלה שדעותיו של ברדוגו אינם כהשקפתם".

ח"כ מירי רגב כתבה: "ציד המכשפות נמשך. אחרי שהאזינו לנו, השתיקו את השדרן המואזן ביותר ברדיו. ככה נראית פוליטיקה אחרת".

יו"ר תנועת דרכנו יאיא פינק הגיב: "דעה מאד לא פופולרית: זאת טעות להוריד את ברדוגו מגל"צ. תאהבו את זה או לא (אני לא), ברדוגו וחבריו מייצגים ישראלים רבים שהצביעו לליכוד/ש"ס/ציונות דתית וכו' ומגיע להם שיהיה להם קול בתכנית משמעותית. מי שלא אוהב אותו שיאזין לשלי וגואטה, לכספית, או לדמוקרטtv, מיותר להוריד ומייצר אפקט הפוך".

ח"כ ניר ברקת: "הדחת יעקב ברדוגו משידור בגל"צ מטרידה מאוד. בדמוקרטיה חשוב שישמעו מגוון קולות ומצער מאוד שמשתיקים קולות מהצד הימני של המפה הפוליטית, בייחוד שמדובר בתוכנית המואזנת בגל"צ".

חה"כ מאי גולן: "‏הבית של החיילים? סתימת הפיות של החיילים! הדחתו של ברדוגו מגל"צ היא עוד צעד בהפיכת הדמוקרטיה הישראלית והתקשורת הישראלית למשטרת מחשבות של קול אחד מסוכן והרסני"

ויש גם מי שחשב אחרת, כך למשל עיתוני 'דה מרקר' נתי טוקר שכתב: "ברוך שפטרנו. ברדוגו לא עיתונאי, לא פרשן וגם לא איש ימין. הוא היה תועמלן עילג, חפפן בעובדות וטובע באינטרסים. הוא שירת איש אחד שדאג למנות אותו בהליך מזוהם. הוא לא ראוי לשדר בתחנת שידור ציבורית. כל הכבוד".