גדל ככל שעוברות השנים
גדל ככל שעוברות השנים צילום: iStock

כבר שש שנים שתנין באי סולאווסי ליד אינדונזיה מסתובב עם צמיג אופנוע שנתקע לו על הצוואר. התנין תועד לראשונה עם הצמיג באחד הנחלים באזור, אך למרות הפרסום שקיבל-אף אחד לא הצליח לתפוס אותו ולהוריד ממנו את הצמיג.

בשנים שחלפו מאז, התנין נצפה עוד מספר פעמים אך למרות שניסו לפתות אותו לרדת לחוף הוא העדיף להישאר במים. חוקרים טענו כי מכיוון שהתנין גדל ככל שעובר הזמן, יש חשש שבשנים הקרובות הצמיג יחנוק אותו.

עד שהשבוע סוף סוף הצליחו תושבי העיר הסמוכה להוריד את הצמיג מהתנין. מי שהיה אחראי להצלה הוא טילי, אחד מהתושבים בעיר הסמוכה, שביקש להזדהות רק בשמו הפרטי.

טילי מספר כי הוא כבר שלושה שבועות עובד על תפיסת התנין ושזו כבר הפעם השלישית שהוא מנסה ללכוד אותו. לדבריו, הוא ביקש עזרה מהתושבים באזור אבל הם פחדו להתקרב לתנין ולכן הוא נאלץ לעבוד לבד.

טילי הניח מלכודות לתנין וחיכה שהוא יעלה מן המים, אבל רק במלכודת השלישית הוא הצליח לתפוס אותו. בסרטון שהועלה לרשת ניתן לראות את תושבי המקום חוגגים ועוזרים לטילי לחתוך את הצמיג מסביב לצוואר התנין.

למרות שטילי לא למד מעולם איך ללכוד תנינים, הוא אמר שהוא לא מסוגל לראות חיות שנפגעות מבלי לנסות לעזור. הוא מספר שזו לא הפעם הראשונה בה הוא לכד תנין ושבעבר הוא לכד גם נחשים בצורה דומה בשביל לעזור להם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!