יאכטה
יאכטה צילום: אייסטוק

כבר 13 שנה פועלת באילת ישיבה תיכונית שבה התלמידים מסיימים את התיכון עם כוכבי צלילה, רשיון להשיט סירה ו-5 יחידות ימאות.

בראיון לאודי שכטר בקול הים האדום מספר הרב אמנון וייסבוים, ראש ישיבת צביה אילת, על הישיבה שהתחילה כמוסד אילתי מקומי, והפכה לישיבה עם ביקוש מכל הארץ ומאות תלמידים בתור.

"שנים היה נראה לאנשים שישיבה וים לא מתחברים אחד עם השני", אמר הרב וייסבוים לאודי שכטר מרדיו קול היום האדום. "אנחנו חיברנו. אנחנו ישיבה תיכונית ימית".

"הישיבה מפעילה צי של ספינות", ציין. "מערך הספינות שייך לישיבה, משרד החינוך מתקצב מגמה ימית. מרמה של קיאקים בכיתה ט', עד רמה של יאכטות. בדרך יש גם סנוניות ויש גם סירות מפרש. יש לנו 50 כלים ימיים".

לצד הלימודים התיכוניים הרגילים, התלמידים לומדים להשיט כלים ימיים, ויוצאים מהישיבה עם 5 יחידות בגרות במגמת ימאות, ורשיון "משיט 30". למרות שנהוג שאת ה"טסט" לקבלת הרשיון עושים בהובלת הפלגה לחו"ל, בישיבה עושים את המבחן בגבולות הארץ.

כל תלמיד בישיבה לומד לצלול. "התלמידים כאן מכיתה ט' כולם צוללים", אמר הרב וייסבוים. "עושים כוכב ראשון בכיתה ט' וכוכב שני בכיתה י"א. במהלך כל בוקר יורדים 6 תלמידים לצלילה עם מורה מטעם הישיבה, יניב רגב. ככה צלילות הופכות להיות חלק".

המוסד, כאמור, החל כמוסד מקומי אך בחסות הפנימייה והגישה היחודית - הביקוש עלה. "אין מקום אחד פנוי", ציין. "קפצנו מ-90 תלמידים ל-170 תלמידים".