דגן, טרופר ואלוש
דגן, טרופר ואלוש צילום: אליחי מנחם

שר התרבות והספורט חילי טרופר (כחול לבן) חנך את המבנה החדש של קרן קולנוע שומרון בברקן.

קרן הקולנוע תפתח בימים הקרובים את אפשרות ההגשה לתמיכות, ותשיק בין השאר מסלול מיוחד לתמיכה בסרטים על העקירה מגוש קטיף וצפון השומרון.

במהלך ביקורו בשומרון נפגש השר טרופר עם נציגים של יוצרי הקולנוע ביו"ש, בהם לבנת ורדי אור זך, מיוצרי הסרט "אמצע החיים" שבו מככבים שלום אסייג, צחי הלוי וחן אמסלם, שצולם בשומרון ומסתמן כלהיט של הקיץ הקרוב.

בפגישה ביקב הר ברכה נכח גם ארז חדד, יוצר הסרט "קלף מחוק" שיצולם לקראת פסח, ואיגור רייזברג יוצר הסרט הקצר "קו הפרדה" שעומד לעלות לאקרנים גם הוא.

בחנוכת מבנה הקרן בברקן השתתף השר טרופר יחד עם ראש מועצת שומרון ויו"ר הקרן יוסי דגן, מנכ"לית הקרן אסתר אלוש, המנהל האמנותי של הקרן הרב מרדכי ורדי ומנהלת ההפקות שירה איגל.

השר חילי טרופר אמר לנוכחים: "זו זכות של כל אחד לצרוך תרבות ולייצר תרבות, המגוון הוא ברכה לכולנו וכולנו נרוויח מהמגוון. לתרבות יש כוח להיות גשר מעל פערים בחברה ואני רוצה להגיד לכם תודה רבה לכולם, לכל מי ששותף".

ראש מועצת שומרון דגן הודה לשר על הביקור ואמר: "קרן קולנוע שומרון גאה להביא את הקול שלא נשמע, ולהביא סיפור חדש לקולנוע הישראלי ולקולנוע בכלל, האמירה שלנו היא שאין פה אמירה, בצורה פשוטה השומרון הוא חלק ממדינת ישראל, מהתרבות שלנו, הקרן תמשיך לפעול להבאת קול מקורי אחר לקולנוע הישראלי".

דגן הודה לשר התרבות המכהן חילי טרופר, על "הפעילות הנחושה להבאת הקול של הפריפריה התרבותית והגיאוגרפית לקולנוע הישראלי", וכן הודה לשרה הקודמת מירי רגב: "הדבר הזה לא יכול היה לקום ללא השרה הקודמת מירי רגב שפעלה להקמת קרנות הקולנוע האיזוריות למען קידום היצירה התרבותית לכל מגוון הקולות".

אסתר אלוש מנכ"לית הקרן הודתה לשר ולראש המועצה ואמרה: "אחרי 3 שנות פעילות אנחנו נכנסים היום לבית. בית ליוצרי הקולנוע, בארץ ובכל יו"ש, ראוי שיהיה בית ליצירה. קרן קולנוע שומרון תמשיך לפעול למען היצירה ביו"ש ובכל הארץ. אנחנו נביא את הקול התרבותי החדש והאחר למסך הגדול יחד עם יוצרי הקולנוע המופלאים של האיזור".