אביחי מנדלבליט באירוע הפרידה
אביחי מנדלבליט באירוע הפרידהצילום: דויד ווייל, לע"מ

היועץ המשפטי לממשלה לשעבר אביחי מנדלבליט חשף בשיחות סגורות בימים האחרונים כי מנע מחוקרי המשטרה להאזין לטלפונים של משפחת נתניהו - רעייתו שרה ראש הממשלה שרה ובנו יאיר - כך דווח באתר ynet.

על פי הדיווח, גורם בכיר לשעבר במשטרה טען כי במשטרה סימנו את הטלפון הנייד של אבנר נתניהו כזה שמשמש בפועל את אמו - ועל כן כנראה הושתלה תוכנת פגסוס במספר זה.

לדברי הגורם, "אמרנו כל הזמן ששרה מפרפרת אותנו בחקירה, ואנחנו לא יכולים אפילו לבדוק לה את הטלפון, כדי לבדוק אם אמרה מה שהיא אמרה, או כתבה מה שאמרה שכתבה בסוגיות שנוגעות לחקירה. לא קיבלנו אישורים לבקש צווים להאזין להם, וכל הזמן התלוננו שמסרסים אותנו וקושרים לנו את הידיים. ואחר כך בא נתניהו ואמר ששתינו לו, עשינו לו. לא רק שהוא לא העריך את זהירות היתר, אלא הפוך".

בציטוט מאחד הדיונים בנושא שהובאו בפרסום אומר מנדלבליט: "אני לא אישרתי הרבה דברים שביקשו ממני. זה הביא עליי ביקורת מאוד קשה, למה לא אישרתי. אמרו שכבלתי ידיים וקשרתי ידיים, אבל הייתי מאוד מאוד קפדן לגבי זכויות הפרט, כולל זכויות הפרט של יאיר נתניהו. אני לא אישרתי האזנות לא ליאיר ולא לשרה, וביקרו אותי על זה שלא אישרתי להיכנס להם לטלפון. אמרתי: אני לא מוכן להיכנס לטלפונים של ראש הממשלה, כי יש דברים שאולי הוא מדבר על הליכוד, והיו שם דברים שאני לא הרשיתי להם להיכנס. הייתי מאוד קפדן במקומות האלה, וחטפתי ביקורת על זה".