יעקב ברדוגו
יעקב ברדוגו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

עיתונאי "הארץ" יוסי ורטר מברך על החלטת מפקדת גלי צה"ל להדיח את הפרשן הפוליטי יעקב ברדוגו מהתחנה.

במאמר שפרסם באתר "הארץ" כתב ורטר כי הדחתו של ברדוגו היא אות כבוד לגלי צה"ל. "האיש שהחניף את דרכו אל המיקרופון ולא הפסיק לבחוש בפוליטיקה עזב את התחנה בנאום קורבני ופחדני, לאחר שהמפקדת הזמנית עצרה את החרפה בשידוריו''.

ורטר טוען כי ברדוגו "הושתל" בגלי צה"ל לאחר שראש הממשלה לשעבר נתניהו כפה זאת על מפקדי התחנה הקודמים.

"עם אפס יכולות, אפס התאמה, אפס אתיקה עיתונאית, אפס מעצורים וסגנון, הוא השתלט על אחת משתי תכניות החדשות המרכזיות בתחנה ציבורית, ארצית, והפך אותה לבמה לחיסול חשבונות אישיים ופוליטיים בשם מטיבו ולמענו".

לדברי ורטר, האובססיה של ברדוגו היתה לאביחי מנדלבליט ול"צלאח א-דין" - הפרקליטות ומערכת המשפט. "הוא לא חסך מהם שום גידוף, בלשון נמוכה. שקרים, קונספירציות, נאצות ואלימות מילולית, תפסו את מקום הראיונות הנקיים, שכל יומן חדשות שמכבד עצמו חייב להקפיד עליהם, בוודאי בתחנה שמחויבת בכללי אתיקה מחמירים".

ורטר טען כי ברדוגו המשיך לעסוק בפוליטיקה גם בעת שידוריו בתחנה: "הוא שתיווך בין אורלי לוי אבקסיס לנתניהו ערב מערכת הבחירות השלישית, שמיד עם סיומה ערקה מרשימת העבודה לליכוד; הוא שנשלח מטעמו של נתניהו לביתה של איילת שקד לשכנע אותה לסכל את הקמת ממשלת השינוי. הוא עסק בפוליטיקה בשידוריו ומחוץ לאולפן.

''מקומו של ברדוגו הוא במרכז הליכוד, או במזנון הכנסת - בוחש, מערבב, מתווך, כפי שעשה תמיד", הוסיף ורטר.