מחווה מרגשת ואנושית: נשיא צפון מקדוניה, סטבו פנדרובסקי, שמע על סיפורה של אמבלה אדמי, ילדה בת 11 שלוקה בתסמונת דאון, וסבלה מסדרת הצקות בלתי פוסקת מצד ילדים בבית ספרה עקב מוגבלותה.

הסיפור נגד לליבו של פנדרובסקי, ונשיא צפון מקדוניה החליט כי הוא לא נשאר אדיש ומתכוון לסייע לילדה באופן אישי. הוא הגיע בשעת בוקר מוקדמת לביתה של אדמי בעיר גוסטיבר, ולקח אותה יד ביד לבית הספר, על מנת להביע תמיכה בילדה עם תסמונת הדאון ולהבטיח כי היא לא תסבול עוד מהצקה של חבריה לכיתה. בסרטון שפרסמה לשכתו של פנדרובסקי הוא נראה יושב עם משפחתה של אדמי בביתה, מעניק לילדה הצעירה מתנות שונות, ולאחר מכן צועד איתה יד ביד אל בית הספר כאשר הוא מנופף לה לשלום בשעה שהיא נכנסה בשערי בית הספר וצעדה אל כיתתה.

בהודעה שפרסם דוברו של פנדרובסקי נמסר כי "אמבלה חוותה בריונות בבית הספר כתוצאה מתסמונת דאון. פנדרובסקי שוחח עם הוריה של אמבלה על האתגרים שהיא ומשפחתה מתמודדים איתם על בסיס יומי ודנו בפתרונות. הנשיא אמר שהתנהגותם של מי שמסכן את זכויות הילדים אינה מקובלת, במיוחד כשמדובר בילדים עם התפתחות לא טיפוסית. הם צריכים לא רק ליהנות מהזכויות המגיעות להם, אלא גם להרגיש שווים בשולחנות ובחצר בית הספר. זו החובה שלנו כמדינה, אבל גם כיחידים, והמרכיב המרכזי במשימה המשותפת הזו הוא אמפתיה".

הנשיא פנדרובסקי עצמו הוסיף כי "זה יעזור לילדים כמו אמבלה, אבל זה גם יעזור לנו ללמוד מהם איך לשמוח בכנות, לשתף ולהביע סולידריות. כולנו שווים בחברה הזו. באתי לכאן כדי לתמוך ולהעלות את המודעות לכך שהכלה היא עיקרון בסיסי. דעות קדומות בהקשר זה הן המכשול העיקרי לבניית חברה שוויונית וצודקת לכולם".