יוניליוור
יוניליוור צילום: ISTOCK

אבי זינגר, המנכ"ל והבעלים של בן אנד ג'ריס ישראל, שסירב להחרים חלקים במדינת ישראל ובעקבות כך הוכרז כי החוזה עמו לא יחודש בסוף שנת 2022, משיב לדבריו של מנכ"ל יוניליוור שטען כי הרשת תנסה להמשיך ולשווק גלידות עם זכיין שיסכים להחרמת יו"ש.

"אמירתו השערורייתית של מנכ"ל יוניליוור שוברת שיאי צביעות וחוסר הבנה של החוק הישראלי הקובע במפורש כי אין אפשרות חוקית להמשיך למכור בישראל מבלי למכור ביהודה ושומרון", אמר זינגר.

לדבריו, "כל הסדר חדש שאינו כולל מכירה בכל שטחי ישראל, פירושו עבירה על החוק הישראלי. בדבריו מנכ"ל יוניליוור מאשר כי יוניליוור תביא לסגירת מפעל ישראלי שסירב להיכנע לחרם על חלקים ממדינת ישראל. בשבועות הקרובים ועדת החוקה של כנסת ישראל עתידה לאשר את תקנות חוק החרם שאושרו בשבוע שעבר ע"י שרי האוצר והמשפטים, מה שיאפשר הפעלת סנקציות מיידיות כנגד החברה בעקבות הדברים שאמר מנכ"ל יוניליוור".

נזכיר כי בימים הקרובים עתידה הממונה על ההגבלים בישראל לפרסם את החלטתה בנושא הפרת ההסכם של יוניליוור אל מול הממונה על ההגבלים בישראל.

ביום חמישי, במהלך שיחה עם עיתונאים, אמר מנכ"ל יוניליוור העולמית אלן ג'ופ, כי "דירקטוריון בן אנד ג'ריס שואף לגבש הסדר חדש למכירות בישראל לפני סוף השנה. ההתמקדות שלנו כרגע היא להבין מה יהיה ההסדר החדש עבור בן אנד ג'ריס".