גלי צה"ל
גלי צה"ל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יהודה ליבר, תושב גבעת 'עוז ציון' ואחיו של מי שנפצע אתמול בפיגוע דריסה בשכונת שמעון הצדיק, נקטע באמצע ראיון הבוקר (ראשון) אצל אפי טריגר בתחנת הרדיו גלי צה"ל.

היה זה לאחר שליבר אמר בלי להתנצל כי ערבי שזורק בקבוק תבערה או "מוציא סכין" על יהודי - "צריך לשבור לו את העצמות".

ליבר תיאר כיצד הוא וחבריו הגיעו לשמור על ביתו של טל יושובייב בשכונת שמעון הצדיק, וכיצד, לטענתו, היה שם שקט בזמן שהוא שהה שם במהלך מבצע שומר החומות בחודש מאי אשתקד. "אנחנו הבנו שטל יושובייב גמור, המשטרה לא אכפת לה ממנו, לא אכפת להם שהוא חוטף אבנים ובקבוקי תבערה", אמר ליבר ב'גל"צ'. "באנו ושמרנו לו על הבית".

"תאמין לי, כשאנחנו הגענו לשמור לו על הבית הערבים לא עשו לו את הבלאגן הזה", ציין. "אז באו פעם, פעמיים, ואז קלטו שהמשוגעים מהגבעות הגיעו ועזבו אותו בשקט. כי ככה הם מבינים. כי כשהם ראו חבר'ה אצלו, ואנחנו אמרנו להם תקשיבו חבר'ה אנחנו לא באנו לעשות בלאגן ולא באנו לחפש ערבים ולתת להם מכות, אבל ערבי שיתחיל ויזרוק בקבוק תבערה על יהודי, שיוציא סכין על יהודי, שיוציא אלה על יהודי - צריך לשבור לו את העצמות".

ברגע שליבר אמר את המילים האלה טריגר קטע אותו, ולאחר מכן הוריד אותו מהשידור. "סליחה, אנחנו לא מסיתים פה לאלימות ואנחנו לא לוקחים את החוק לידיים בשידור הזה", אמר טריגר. "יהודה, אני מבין שרוחך סוערת, כמובן אף אחד לא שובר עצמות אצלינו לא בשידור ולא בקריאה. אני מאוד מודה לך שדיברת איתנו ותמסור לאחיך החלמה מהירה".