הטייס הבא?
הטייס הבא? צילום: iStock

אדריאן ניסן חי במשך מספר שנים בתוך הוואן שלו בבדידות כשהוא במצב רוח ירוד במיוחד. עד שיום אחד הוא החליט לאמץ את הכלב אוקה ומאז הם עפים ביחד כל יום.

בשנים האחרונות ניסן עבד כמפיק סרטים עצמאי ונהג לדאות בעזרת מצנח הרחיפה שלו בהרי האלפים בצרפת. אחרי מספר שנים של בדידות, וקושי למצוא עבודה בעקבות הקורונה, ניסן החליט לאמץ את הכלב אוקה שהיה גם הוא לדבריו במצב לא טוב.

אחרי מספר חודשים של טיולים משותפים בהרים, ניסן הבחין שאוקה לא מפחד מגבהים גם בטיולים בצוקים, והחליט לנסות לצרף אותו גם לטיולים שלו במצנח הרחיפה. הוא תפר לו רתמה מיוחדת מבד והתחיל לתרגל איתו טיסות קצרות בהרי האלפים. אחרי כחודש וחצי של אימונים, אוקה כבר היה מסוגל לרכוב על אוקה ולעוף איתו יחד בין ההרים.

בראיון ל-BBC ניסן מספר שהוא לימד את אוקה לרוץ בין הרגליים שלו ואז הם רצים ביחד עד שהם מתרוממים מהאדמה. לדבריו, אוקה נותן לו את הכוח לקום בכל בוקר ושהוא מונע ממנו לחזור לדיכאון ממנו הוא סבל.

הסרטונים של ניסן ואוקה צברו מיליוני צפיות ברחבי העולם, כאשר יחד עם התגובות האוהדות חלק מן המגיבים טענו כי מדובר בהתעללות בבעלי חיים. הRSPCA, הארגון כנגד צער בעלי חיים, אמר כי למרות שמדהים לראות את הקשר הייחודי שאפשר ליצור בין בני אדם וכלבים, הם עדיין לא ממליצים לגרום לכלבים לטוס במצנח רחיפה.

מנגד, ניסן טוען שהוא דואג לאוקה לכל מה שהוא צריך ו"נותן לו את החיים שהוא היה אמור לקבל". כך או כך, קל להבחין בסרטונים בקשר המשמעותי שנוצר בין אוקה ובין ניסן, קשר שקשה להגדיר אותו כהתעללות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!