בן גביר חזר ללשכתו בשמעון הצדיק
בן גביר חזר ללשכתו בשמעון הצדיק צילום: דוברות

למרות הפינוי בכוח של הלשכה העראית של ח"כ איתמר בן גביר, ובניסיון להרגיע את רוחות המלחמה בשכונת שמעון הצדיק וכדי למנוע הסלמה מסוכנת, פתח אמש ראש העיר ירושלים משה ליאון בשיחות בין המשטרה לתושבים.

מטרת השיחות היא למצוא מתווה שיבטיח את ביטחונם לאחר שביתם הוצת פעם אחר פעם על ידי ערבים.

לאחר לילה ארוך של דיאלוג ממושך ומאומץ שטרם הבשיל לפתרון מעשי, כתב הבוקר ראש העיר ירושלים בחשבון הטוויטר כי "האשמים היחידים בהסלמה הבטחונית בשכונת שמעון הצדיק הם הפורעים שמשליכים בקבוקי תבערה. עכשיו המשימה היא להבטיח את שלום התושבים ולהרגיע את הרוחות. אני בדיאלוג רציף עם המשטרה והתושבים ופועל לכך בכל האמצעים".

בסביבת ליאון אמרו הבוקר כי השיחות הללו ימשכו גם במהלך היום, בתקווה להביא להסכמות שיחזירו את השקט לשכונה בפרט ולירושלים בכלל.

"גם בשעות הבוקר ממשיך ראש העיר במאמצים להרגעת הרוחות, ומקיים סדרת פגישות טלפוניות על מפקדי המשטרה, נציגי התושבים ונכבדים במגזר הערבי", סיפרו מקורבי ליאון. "יעשה הכל על מנת להשיב את השקט ואת הריבונות לשכונה".

אחרי שאתמול נרשמו עימותים רבים בשמעון הצדיק ו-12 נעצרו, גורם ביטחוני אמר לחדשות 12 כי בן גביר עלול להצית את השטח. "ההתנהגות של חבר הכנסת איתמר בן גביר מסוכנת", אמר. "היא עלולה להדליק את השטח לא רק בירושלים וביהודה ושומרון, אלא גם בעזה. אם יש משהו שמאחד ומלכד את כל הארגונים זה ירושלים. זאת התנהגות חסרת אחריות ומסוכנת והתוצאות יהיו על ידיו".