בני גנץ על סערת ברדוגו: לא ביקשתי סיקור חיובי ולא אבקש ערוץ הכנסת

שר הביטחון גנץ מתייחס בצהריים (שני) בישיבת סיעת כחול לבן לסערת הדחת הפרשן יעקב ברדוגו מגלי צה"ל.

"אין ולא תהיה לי התייחסות לאף שדר, לא ביקשתי סיקור חיובי ולא אבקש. לא התראיינתי לתחנה כשנה".

"כשמיניתי את גלית אלשטיין אמרתי לה שהציפיות שלי הן שהתחנה תעמוד בקוד האתי שהיא עצמה קבעה. לא התראיינתי בתחנה שנה וזה מגוחך להגיד שאני משתמש בה לצרכים פוליטיים. כל שדרשתי הוא שתהיה ממלכתית כל עוד היא קיימת ושתדאג לכך שחיילי צה"ל לא יעסקו בפוליטיקה", אמר גנץ.

הוא הוסיף, "כרמטכ"ל האמנתי וכך גם כיום, שאין מקום לתחנת שידור צבאית במדינת ישראל בימים אלו. ניסיתי לקדם את הוצאת גלי צה"ל מהצבא, אך בחודשים האחרונים הבנתי שמדובר בסוגיה מורכבת בעת הזו. לכן, בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, אנו פועלים מזה כחודש למינוי ועדת איתור שתקום בזמן הקרוב. לצד זאת, אני קובע שאי אפשר לקבל מצב שחיילי צה"ל יעסקו בפוליטיקה. לא במישרין ולא בעקיפין".

גנץ התייחס גם לאלימות הערבית בשכונת שמעון הצדיק. "כוחות הביטחון בהובלת המשטרה והשב"כ, פועלים ביד קשה מול כל אירוע טרור, וישימו את ידם על המפגעים שניסו לשרוף בית של משפחה בשייח ג'ראח. פעולות טרור ואלימות יתקלו בתגובה נחושה – בכל מקום, מכל מקום ועל ידי כל מי שיזום אותן. אני מדגיש שמדינת ישראל תממש את ריבונותה ותשמור על החוק והסדר, בירושלים, ובכל מקום שתחת סמכותה".

"לצד זאת, אני אומר לחברי הכנסת שמנסים לתפוס טרמפ פוליטי על המצב, ובהם גם ח"כ בן גביר – אתם פועלים נגד האינטרס הביטחוני, המדיני והחברתי של מדינת ישראל", סיכם.