הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו צילום: David Cohen/Flash90

רב העיר צפת הרב שמואל אליהו התייחס בשיחה עם ערוץ 7 לבקשה שהופנתה אליו מהשב"כ לקראת ימי הרמדאן, והסביר מדוע עצם העיסוק בזה הוא האשמת הקרבן.

תחילה סיפר הרב אליהו על התשובה שענה לנציג השב"כ שהתקשר אליו וביקש ממנו שיפעל להרגעת הרוחות ברמדאן. "אמרתי לו שאני לא מכיר איזו תכונה של יהודים להשתולל בחודש הרמדאן. אני יודע שיש תכונה של חלק מהערבים בחודש הרמדאן לחגוג אותו באלימות, מה זה קשור אלינו? אם יש לך כח אדם מיותר תטפל בערבים. מה זה קשור אליי? רוצים להאשים אותי בהשתוללות שלהם כמו שהיה אז בלוד?".

לדבריו, "הוא אמר לי 'מה אכפת לך לבקש מהיהודים שיתנהגו יפה?' אמרתי לו, מה זאת אומרת? אתה יודע שיהיו קרבנות וכבר אתה מאשים את הקרבן? לא רוצה להיות חלק מזה. הרי שברור שיהודים לא עושים שום דבר בחודש הרמדאן. אם מישהו עושה משהו בחודש הרמדאן זה ערבים. אז מה אתה מדבר איתי?".

את הבקשה שקיבל מהשב"כ הוא קושר בתופעה עמוקה ורחבה יותר. "יהודים אשמים בכך שהיו מגיפות באירופה, יהודים אשמים בזה שיש משברים כלכליים, יהודים אשמים בזה שסטאלין עלה לשלטון, יהודים אשמים בהרבה דברים", אמר הרב אליהו לערוץ 7. "זו תכונה עולמית בת 2,000 שנה ויש כנראה יהודים שמאמצים את האג'נדה הזאת גם היום במדינת ישראל".

"מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי אימץ את האג'נדה הבזויה הזאת ואמר בשומר החומות שמי שאשם בכך שנשרפו בתי כנסת ומכוניות ויהודים נרצחו זה יהודים. בן גביר אשם בהכל. כך הוא אמר", הוסיף הרב אליהו. "הגרעינים התורניים אשמים בלינץ' שערבים עשו ביהודים. אם היה אומר את זה איזה עיתונאי הזוי מעיתון הארץ, בסדר, אבל עומד מפכ"ל המשטרה ואומר שהרעיונות האנטישמים חלחלו לצבא ולמשטרה. זה מאוד מדאיג אותנו. אני לא מוכן להיות שותף לדבר הזה".

"חשוב להגיד, שבזמן שאנשים נשרפו חיים בערים המעורבות השב"כ היה עסוק בלחפש ספריי של גרפיטי", ציין. "אנחנו מאוד מעריכים את השב"כ ומאוד אוהבים את השב"כ, אבל את המחלקה הפוליטית של השב"כ אנחנו מעריכים כמו שהערכנו את המחלקה הפוליטית של המשטרה".