בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

עיתונאי "ישראל היום" יהודה שלזינגר פרסם הקלטה מישיבת סיעת הליכוד, שבה נערך היום (שני) דיון קולני על הדחת הפרשן יעקב ברדוגו מגלי צה"ל.

יו"ר האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו הגדיר את האירוע כ"פיגוע", ואמר גם כי "המענה הכי גדול הוא להעביר מהם מאזינים".

"יש בעיה במדינת ישראל, קשה לפתוח אמצעי שידור על מנת שיהיה איזון. בכלים ממשלתיים שהם מממונים על ידי הציבור, האיזון הזה חייב להיות", אמר נתניהו במהלך ישיבה של סיעת הליכוד. "אנחנו צריכים לצאת נגד הדבר הזה. אין דבר כזה, אתה עושה טיהור".

עוד אמר יו"ר האופוזיציה: "שלא יגידו לי שיש שם עיתונאים. איזה עיתונאים, רינו צרור.. אין להם דעה פוליטית, רזי ברקאי. יש להם 99% דעה פוליטית – שמאל. הימני האחרון שנותר שם עם הכי הרבה האזנה, אותו מוציאים. שלא יבלבלו את המוח. תיקחו את הצביעות, תקיאו ותוקיעו אותה".

נתניהו המשיך לתקוף את התחנה הצבאית, ואמר: "המענה הכי גדול הוא לא אם להתראיין או לא להתראיין בגל"צ, אנחנו לא צריכים את זה, זה להעביר מאזינים. היה כאן פיגוע. אני קורא למאזינים להקשיב לערוץ 14, לגלי ישראל, לברדוגו, לאילה חסון. בואו ניקח להם את המאזינים. תקראו להחרים את התחנה. שמעתם פעם על חרם צרכנים? יודעים איזו עוצמה יש לדבר הזה? אז תדברו! תגידו לעזוב את התחנה הזאת. הכוח בחיים הציבוריים הוא הכוח של הציבור".

כזכור, בשבוע שעבר החליטה אלטשטיין להדיח את ברדוגו מהגשת התוכנית "חמש בערב" בתחנה הצבאית, ולהשאירה למנחה יחיד – העיתונאי ירון וילנסקי. ההחלטה עוררה סערה רבה, והובילה את ראשי מפלגות הימין להשעות את הראיונות בתחנה.

בחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד התייחס ראש האופוזיציה בנימין נתניהו לאלימות השוטרים כלפי ח"כ איתמר בן גביר בשכונת שמעון הצדיק בירושלים, וקרא למשטרה להגן על היהודים המתגוררים בשכונה.

''אני מגנה בכל תוקף את מעשה האלימות נגד ח"כ איתמר בן גביר", אמר נתניהו. ''זה לא 'שייח׳ ג׳ראח' - זאת ירושלים, זאת הבירה שלנו. אנחנו מאוחדים בדרישה מהמשטרה לשמור על הסדר והביטחון לתושבי שכונת שמעון הצדיק בדיוק כפי שאנו דורשים שהשקט והביטחון יישמרו בכל מקום במדינת ישראל''.

ראש האופוזיציה ויו"ר הליכוד התייחס לפרשת ההאזנות הבלתי חוקיות של המשטרה. "פרשת הריגול נגד אזרחי ישראל מחייבת ועדת חקירה ממלכתית - מיד. שיהיה ברור: אין צו חוקי שמאפשר ריגול נגד אזרחים. הטענה המטעה שניתן צו לריגול כזה נועדה להטעות את הציבור, מאחר שאין אפשרות חוקית לתת צו לריגול אחר אזרחים. זהו דבר בלתי-חוקי בעליל", טען נתניהו.

לדבריו, "אפילו בהודעת הבדיקה המגמתית של המשטרה, שנועדה למסמס את פרשיית הריגול החמורה, המשטרה מודה שהיא ביצעה פעולות ריגול אחר אזרחים, באופן חסר תקדים בתולדות הדמוקרטיות. אין דמוקרטיה שיכולה להשלים עם מציאות שבה המשטרה מרגלת אחר אזרחיה. לכן כולנו, כל ראשי סיעות המחנה הלאומי, דורשים להקים מייד ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הריגול החמורה נגד אזרחי ישראל".

הוא הוסיף כי "אי אפשר לטאטא את הדברים מתחת לשטיח. אי אפשר להסתתר מאחורי מכבסת מילים. ואי אפשר להסתפק בבדיקה שבה המשטרה בודקת את עצמה והחוקרים חוקרים את החוקרים. זה כמו לתת לחתול לחקור את השמנת. רק ועדת חקירה ממלכתית יכולה לתת לציבור תשובות ברורות לשאלות המרכזיות: נגד מי בוצע הריגול, מתי בוצע הריגול, באיזה היקף, מי נתן את ההוראה, האם הטעו את השופטים שנתנו צווים, בלי לומר להם שמדובר בכלי ריגול בלתי-חוקי נגד אזרחים".

"כל יום שעובר בלי ועדת חקירה ממלכתית מגדיל את הסיכויים לשיבוש חקירה, תיאום עדויות והעלמת ראיות. ולכן אנו דורשים ועדת חקירה ממלכתית - עכשיו", סיכם.