האתר הייעודי של פורום דרור בליכוד
האתר הייעודי של פורום דרור בליכוד צילום: מסך

פורום דרור בליכוד הקים אתר אינטרנט יעודי למעקב אחר התחייבות חברי הכנסת מהליכוד להחרים את תחנת הרדיו הצבאית 'גלי צה"ל' לאחר הדחת יעקב ברדוגו מתכניתו המצליחה.

חברי הפורום פרסמו את רשימת חברי הכנסת של הליכוד כשהם מחולקים ל-2 קטגוריות: חברי כנסת שהתחייבו להחרים את גל"צ לעומת חברי כנסת שלא התחייבו. חברי הכנסת שהתחייבו להחרים זכו לתמונה צבעונית, ואלה שלא מופיעים באתר עם תמונה בצבעי שחור ולבן.

"בעקבות התנהלותה השערורייתי של תחנת גלי צה"ל והמהלך למחיקת עיתונאים בעלי זהות לאומית, מהלך שנמשך שנים והסתיים לאחרונה בהדחת ישי שנרב ויעקב ברדוגו, אנו קוראים לנבחרי הליכוד להתחייב שלא להתראיין בתחנה ולהעביר את המסר שהבולשביזם מודל 2022 לא יעבור", נכתב באתר הייעודי. "מהלך שכזה הוא המעט שאנחנו יכולים לעשות בימים חשוכים אלה".

ישראל שולדינר יו"ר פורום דרור בליכוד מסר: "אסור שנבחרי הליכוד יזגזגו ויפרו את החרם. הפורום פתח דף מיוחד שבו כל חבר בפורום יכול לצפות ולדעת אילו חברי כנסת הצטרפו כבר להתחייבות ואיזה טרם, במטרה שהחברים יפעילו לחץ על חברי הכנסת להתחייב לחרם".

בישיבת הסיעה של הליכוד אתמול נשמעה ביקורת על ההחלטה להכריז חרם על גלי צה''ל. לפי הדיווח בחדשות 13, חברי הכנסת יואב קיש, גילה גמליאל ויובל שטייניץ, טענו שהחרם יפגע בהם ולא יסייע למפלגה. חלק מאלו שהתנגדו לחרם קראו בעבר גם לסיים את החרם על הוועדות בכנסת.

הנושא תפס מקום מרכזי בישיבת הסיעה. ח"כ קיש אמר כי "צריך לחשוב איך אנחנו משנים את ההחלטות ומביאים תוצאה. אין להם ציבור שמשלם כסף על פריים טיים והאזנות". ח"כ שטייניץ הסכים איתו והוסיף: "אנחנו סתם נחרים את גל"צ, החרם יימשך חצי שנה-שנה ולא נשיג מזה כלום. זה לא טוב".

ראש הסיעה בנימין נתניהו הגיב לביקורת ואמר: "היה פה פיגוע. זוכרים פיגוע אחר? את המרמרה? נסעתי אחרי המרמרה ליוון ואמרתי להם שיש 400 אלף תיירים ישראלים בטורקיה ובתוך שנה הם יעברו מטורקיה ליוון. והם עברו כי קראתי להם. אני קורא לכם שאתם תקראו למאזינים להקשיב לערוץ 14, לגלי ישראל ולברדוגו".

כזכור, בשבוע שעבר הכריזו ראשי מפלגות הימין באופוזיציה בהודעה משותפת חרם על תחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל וקראו לסגירת התחנה. זאת, בעקבות ההחלטה כי המגיש יעקב ברדוגו לא יגיש יותר את התוכנית הפופולרית "וילנסקי את ברדוגו".

"לאחר הדחתו השערורייתית של יעקב ברדוגו מגל"צ", נכתב בהודעתם, "ראשי מפלגות המחנה הלאומי החליטו להשעות את הראיונות בגלי צה"ל עד להודעה חדשה והם קוראים לכל מי שדוגל בחופש הביטוי לעשות זאת. אנו קוראים לסגירת גלי צה"ל לאלתר".