ירין שריקי. היסטוריה ישראלית
ירין שריקי. היסטוריה ישראליתצילום: IBJJF

אמש התרחש בבירת איטליה, רומא, הישג היסטורי גדול עבור הספורט הישראלי, כשירין שריקי מתחרה בחגורות סגולות בוגרים במשקל עד 70 ק"ג בענף הג'ו ג'יטסו, זכה במדליית זהב באליפות אירופה של התאחדות הIBJJF.

האליפות היוקרתית נחשבת לאחת מהתחרויות החשובות בענף הג'ו ג'יטסו, וזו מחולקת לפי קבוצות גיל ודרגה.

בדומה לענפי אמנויות הלחימה השונות, דוגמת ג'ודו וקיקבוקסינג בהם נרשמו שלל הישגים ישראליים וספורטאים רבים זכו בהם במדליות יוקרתית, בהם גם מדליות אולימפיות, שריקי התחרה גם ב-5 קרבות בסופן זכה במדליית זהב, כאשר בגמר הוא הכניע את יריבו בחניקה מהגב והביא מדליית זהב והרבה מאד כבוד למדינת ישראל.

למעשה, זוהי לא רק פעם הראשונה שספורטאי ישראלי מגיע למעמד הגמר בקטגוריית חגורות סגולות בוגרים, אלא זו פעם ראשונה בהיסטוריה שמתחרה ישראלי זוכה בזהב בקטגוריה קשה זו.

ארז אלרואי, יו"ר התאחדות הג'ו ג'יטסו התחרותי בישראל, ברך את שריקי על ההישג כשאמר: "אנו גאים מאד בירין שריקי, על הדרך שעשה כספורטאי תחרותי וכמובן על ההישג המדהים הזה. זו הכנה נהדרת לקראת אליפות אירופה לנבחרות של הJJIF שתתקיים בנהריה בסוף חודש מאי ואנו מאמינים שירין הוא אחד המועמדים המובילים לזכייה".

אריק קפלן, נשיא התאחדות אילת תחתיו נמצא ענף הספורט הלא אולימפי, ברך גם הוא ואמר כי "ירין שריקי הוא אחד הספורטאים המבטיחים ביותר בענף ואנו גאים בו ומברכים אותו על הזכייה. ענף הג'ו ג'יטסו מוכיח בכל תחרות שהוא אחד הענפים המובילים ביותר במדינת ישראל ובעולם".