לימודי פסיכולוגיה
לימודי פסיכולוגיה צילום: pexels

תחום הפסיכולוגיה הוא תחום רחב מאוד המורכב מתחומי התמחות קטנים רבים יותר. כל אחד מתחומי ההתמחות הללו הלך והתרחב מבחינת היקף הידע הנצבר והמחקרים השונים שנועדו להוכיח או להפריך תיאוריות והשערות שונות.

באמצעות תחום מרתק זה, ניתן כיום להבין קצת יותר את נפש האדם ברמה הלאומית והבינלאומית, ולנסות לסייע במקומות בהם הדבר אפשרי.

אם גם אתם מצאתם את עצמכם חושבים על טבעו של האדם ומהות מחשבותיו, אולי יעניינו אתכם לימודי פסיכולוגיה. לימודים אלה ייתנו לכם את הפלטפורמה המושלמת לחקור לעומק את המוח האנושי ולגלות מה גורם לאנשים לנהוג כפי שהם נוהגים.

במהלך הלימודים תוכלו להתוודע לחקר ההתנהגות האנושית והתהליכים הנפשיים ותלמדו כיצד אנשים חושבים, מתקשרים ומקיימים אינטראקציה זה עם זה.

הלימודים ותוכנית הלימודים תכין אתכם לקריירה מתגמלת בשירותים החברתיים ובמגזרי החינוך או שתוכלו להינות מהגמישות לבחור בקריירה רחבה יותר, כאשר הפסיכולוגיה הינה רק קרש קפיצה למקומות רחוקים ומעניינים יותר.

לימודי פסיכולוגיה והאופציות הנפתחות בפנייך

לתובנות המשמעותיות בפסיכולוגיה יכולים להיות מגוון רחב של יישומים וזו הסיבה שלימודי פסיכולוגיה הינם כה פופולאריים.

בהתמקדות במורכבות ההתנהגות האנושית ובגורמים התורמים לתהליכים ולרווחה של הפרט והקבוצה, הסטודנטים לפסיכולוגיה לומדים כיצד גורמים פסיכולוגיים, חברתיים ואישיותיים משפיעים על החשיבה וההתנהגות, כמו גם על איך ניתן ליישם התערבויות שונות כדי שבסופו של דבר אפשר יהיה לעזור לאנשים ליישם ולהנכיח יותר סיפוק ומתן משמעות לחייהם.

לימודי פסיכולוגיה מתקדמים כוללים התמקדות בהבנת תהליכים ומיומנויות פסיכולוגיות מורכבות יותר כחלק מהמחקר ובפרקטיקה הקלינית.

בנוסף להבנה המפורטת הזו של ההתנהגות האנושית, סטודנטים לפסיכולוגיה מפתחים גם מיומנויות קריטיות ומבוקשות אחרות שניתן ליישם במגוון תחומים, כמו מיומנויות תקשורת וכתיבה מתקדמות, יכולת לערוך ולנתח מחקר, ושימוש במיומנויות פתרון בעיות וחשיבה ביקורתית.

לפני שאתם נרשמים ללימודי פסיכולוגיה, יש לוודא שהתואר בפסיכולוגיה יגובה בהסמכה רלבנטית, כדי שתוכלו לעסוק הלכה למעשה במקצוע ותהיו פסיכולוגים מוסמכים.

מהם לימודי פסיכולוגיה התפתחותית?

חקר הפסיכולוגיה ההתפתחותית חיוני להבנת האופן שבו בני אדם לומדים, מתבגרים ומסתגלים. במהלך חייהם, בני האדם עוברים שלבי התפתחות שונים, כך שפסיכולוגים התפתחותיים חוקרים כיצד אנשים גדלים, מתפתחים ומסתגלים בשלבי החיים השונים.

בדרך כלל הבנה זו תהיה מגובה במחקרים שבסופו של דבר נועדו לעזור לאנשים למצות את הפוטנציאל שלהם - למשל, לימוד ההבדל בין סגנונות למידה אצל תינוקות ומבוגרים.

פעמים רבות פסיכולוגים התפתחותיים יעבדו במכללות ובאוניברסיטאות וייטו להתמקד בעיקר במחקר או בהוראה. אחרים העובדים במסגרות יישומיות יותר כמו מתקני בריאות או מרפאות שונות עשויים לסייע בהערכה ובטיפול באנשים החיים עם מוגבלות התפתחותית.

פסיכולוגים התפתחותיים עשויים לעבוד גם בבתי דיור מוגן לקשישים, בתי חולים, מרפאות לבריאות הנפש ומרכזים לחסרי בית.

למי מתאים לימודי פסיכולוגיה ומה לומדים במהלכם?

לימודי פסיכולוגיה יתאימו במיוחד למי שמתעניין כיצד העולם סביבנו משפיע על מחשבות והתנהגות אנושית, לאנשים אשר מעוניינים ליצור אינטראקציה יעילה יותר עם עמיתים עתידיים, ולמי שמעוניינים לדעת על שינויים אישיים ובינאישיים.

במהלך לימודי פסיכולוגיה אתם עשויים ללמוד את התיאוריות והגישות השונות אשר מנסות להסביר את ההשפעות על המחשבה וההתנהגות האנושית.

כמו כן תלמדו מבוא לפסיכולוגיה אשר ייתמקד בפיתוח ידע בסיסי במחקר המדעי של הנפש וההתנהגות, תלמדו על תפיסה, מחשבה, תחושה והיבטים אחרים של עיבוד ותגובה פסיכולוגית, התנהגות חריגה וכיצד אפשר לסווג, להעריך ולטפל בה, אישיות ופסיכולוגיה חברתית אשר מתמקדת באופן בו המוח שלנו משפיע על תחושת העצמי והזהות שלנו לרבות נושאים כמו השפעה חברתית ותהליכים קבוצתיים ועוד.