עופר עיני
עופר עיני צילום: פלאש 90

עופר עיני שהודיע כי יתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות, אותו מילא בעבר, תוקף את שר האוצר אביגדור ליברמן ואת הממשלה בראיון ל-103FM.

"בממשלה הקודמת נשפך יותר כסף. היום שר האוצר, לא רק שהוא לא שופך כסף, הוא גם לועג לאותם אנשים. גם סובלים, וגם תוציא להם את העין, למה? אני לא ראיתי את זה בממשלה הקודמת", פתח עיני.

לדבריו, "מאז פרוץ הקורונה, אני רואה מה קורה, עוקב מקרוב, ואני רואה שההסתדרות נעלמה. כל מה שאתה שומע זו סיסמה אחת – 'העובדים צריכים להיות מתחת לאלונקה'. אין תחנה שלא פגעו בהם - לקחו להם את ימי החופשה, הוציאו מיליון עובדים לחל"ת וגרמו להם לקבל חצי משכורת ופגיעה בזכויות הפנסיוניות שלהם, פגעו באגרות חוב המיועדות של הפנסיה, הגדילו את גיל הפרישה".

"ההסתדרות הפכה לסוג של מחלקה במשרד האוצר, ששר האוצר ליברמן מחליט והיא אומרת כן, ואז באה עסקת החבילה, עשו לנו כאילו הגדילו את שכר המינימום, ושתבין, לא רק שלא הגדילו, שכר המינימום ירד. שכר המינימום של 6,000 שקל יהיה ב-2026, וכל כלכלן זוטר יגיד לך שב-2026 כנראה ששכר המינימום יתקרב לכיוון 7,000 שקל, ואז הם יכניסו סעיף קטן אחד, הנמוך מביניהם. אז כשיגיע לעובדים 7,000 שקל או 6,500, הם יקבלו 6,000 שקל. אתה רואה את זה בכל תחנה. עובדים שהיום המשכורת שלהם מאוד מאוד נמוכה, ביטלו להם את השעות הנוספות. כשאתה שם על המאזניים, אמרתי – 'אין ברירה, אני חוזר'"."אני לא יכול לעמוד מהצד", הוסיף עיני.

בהמשך הסביר עיני את המחירים האישיים בהחלטתו להתמודד שוב על הבחירות לראשות ההסתדרות. "אני מקריב הרבה מאוד ברמה האישית בשביל לחזור. אני לא יכול לעמוד מהצד ולראות שהכול מתפרק. אני לא עושה את זה בשבילי, אני עושה את זה בשביל הציבור שאני מאמין שצריך אותי עכשיו".