ליגת יהודה
ליגת יהודהצילום: דוברות

ליגת הכדורגל של אזור נחלת יהודה, "ליגת יהודה", נחנכה בסוף השבוע במגרש הירוק והמטופח של המועצה המקומית קרית ארבע חברון.

לרגל חנוכת הליגה, למגרש עלו קבוצות המורכבות משחקנים המתגוררים בקרית ארבע, חברון, גוש עציון הר חברון והאזור. בליגה כ-70 שחקנים במגוון גילאים.

"זו ליגת כדורגל מקצוענית שחשבנו עליה כבר המון זמן", סיפרה שושנה לנדאו מנהלת מחלקת הספורט במועצה המקומית קרית ארבע חברון.

לדבריה, "להקים ליגה מאפס זה לא פשוט בטח באזור מורכב כמו שלנו, מועד הפתיחה השתנה מספר פעמים גם בגלל השלג אבל בסוף השבוע האחרון סוף סוף הצלחנו לפתוח את הליגה".

"בעבר לא היו כאן כאלה מגרשי ספורט וראינו שטורנירים עושים טוב לקהילתיות שלנו, והם מחברים בין התושבים אז החלטנו ללכת בגדול - על משהו שהוא גם משמעותי וגם מקצועי", הוסיפה.

לליגה נרשמו למעלה משבעים שחקנים המשחקים במספר קבוצות כשחלק מהקבוצות מורכבות מאחים ומבני משפחה.

ינון בוטביה ממנהלי הליגה אמר כי "קריית ארבע מתפתחת למרכז תרבותי אזורי ואני חושב שספורט הוא נדבך חשוב מאוד. מאמין שזו רק ההתחלה ולאט לאט נשתפר ונייצר חוויה ברמה גבוהה מאוד".

דביר ברוכים, שחקן בליגה, אמר כי המחזור הראשון הוכיח שיש קבוצות על רמה. "הן מגוונות מאוד מבחינת אנשים וגילאים וזה יוצר סוגים שונים של אתגרים וסגנונות משחק. אנחנו נופתע כל משחק מחדש מהקבוצה שתגיע מנגד כי היא שונה בתכלית מהקבוצות האחרות".

חברו לליגה נריה ברזילאי אמר כי "הליגה החדשה בקרית ארבע היא גיבוש, תחרותיות, כבוד הדדי ושילוב של מגוון התושבים של קרית ארבע במקום אחד".

ראש המועצה אליהו ליבמן אמר כי הוא לא מבטיח לשחק כדורגל אבל יעשה מאמצים כדי להעניק את צלחת האליפות לקבוצה המנצחת "וברצינות, נקודת החוזקה העיקרית שלנו כאן היא הקהילתיות הגיבוש והביחד. אני שמח לראות את הפיתוח של מחלקת הספורט ואת הליגה החדשה ומזמין את כולם להגיע ולבקר באזור שלנו".