ג'ודו
ג'ודוצילום: ISTOCK

גרנד סלאם תל אביב, אירוע הג'ודו שמתקיים בהיכל הדרייב אין שבתל אביב בפעם החמישית ברציפות, יצא היום (חמישי) לדרך וכבר ביומו הראשון הביא להישגים ישראליים מקומיים על המזרן.

לא פחות מ-44 ספורטאים ישראליים ייקחו חלק באליפות היוקרתית שמתקיימת בתל אביב וכבר בסיום היום הראשון זכה נציג ישראלי במדליית זהב בתחרות.

מדובר בברוך שמאילוב שהשיג בעבר חמש מדליות ארד בסבב הגרנד-סלאם, והערב זכה במדליית הזהב הראשונה שלו בקריירת הבוגרים. שמאילוב, שהיה חלק מהנבחרת הישראלית שזכתה במדליה באולימפיאדת טוקיו האחרונה, גבר על יריב מונגולי ולאחר מכן גם על טל פליקר בדרבי הישראלי ברבע הגמר.

בחצי הגמר המתין לו יריב קזחי עליו גבר בניקוד זהב, ובגמר הוא שוב נגרר לניקוד זהב ועם איפון אדיר על יריב אזרי, זכה במדליית זהב והרים את כל הקהל המקומי והביתי באולם על הרגליים.

"יש לנו קהל שאוהב ויודע מה זה ג'ודו. החזרתי להם אהבה עם מדליית הזהב", אמר שמאילוב הנרגש בסיום. "אנחנו חצי שנה אחרי האולימפיאדה, התחלנו בהכנה אינטנסיבית. לא היינו מוכנים במאה אחוז, אבל הגענו לפה בצורה הכי טובה שהיינו יכולים".

מי שהצטרפה לשמאילוב בתור הזוכים במדליה בתחרות כבר ביום הראשון עבור ישראל, היא תמנע נלסון לוי שזכתה במדליית הארד בקטגוריית המשקל עד 57 ק"ג.

עבור נלסון לוי זוהי מדליה שלישית ברציפות בתחרות הגרנד-סלאם תל אביב כשזכתה במדליות גם בשנתיים האחרונות. חברותיה למשלחת הישראלית, שירה ראשוני וגפן פרימו, הפסידו בקרבות על הארד.