הפגנת הימין בכיכר הבימה בתל אביב
הפגנת הימין בכיכר הבימה בתל אביבצילום: אלישיב רקובסקי/TPS

אלפי בני אדם משתתפים הערב (חמישי) במחאת הימין בכיכר הבימה בתל אביב, בקריאה להקים ועדת חקירה בפרשת הריגול של המשטרה.

בין הנוכחים - הח"כים מהליכוד יואב קיש, ישראל כ''ץ מיקי זוהר, אופיר אקוניס וקטי שטרית, וחברי הכנסת מ''הציונות הדתית'' שמחה רוטמן ואיתמר בן גביר.

המפגינים מחזיקים שלטים בגנות המפכ''ל לשעבר רוני אלשיך, פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן וכן שלטים שעליהם נכתב "הפרקליטות ובג"צ אויבי העם".

ח"כ ישראל כ"ץ אמר בהפגנה: "אני אומר בשם מיליונים - כולנו בנימין נתניהו. עד לברור העובדות יש לעצור את כל ההליכים''. ח"כ מיקי זוהר: "פוגעים ברגל גסה בכל חלקה דמוקרטית, לא נשתוק".

יוסי דגן
יוסי דגןצילום: רועי חדי

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר בהפגנה: "העם רוצה ממשלת ימין מלא בראשות הליכוד, הרוב הגדול בעם הזה הוא לאומי, מסורתי, הוא אוהב את ארץ ישראל, אוהב את תורת ישראל, אוהב את עם ישראל ואוהב את צה"ל.

"אנחנו עומדים כאן ואומרים: לעולם לא נוותר על המדינה שלנו", אמר דגן, ''הגעתי השבוע לשכונת שמעון הצדיק ללשכה של חבר הכנסת איתמר בן גביר וראיתי את אוזלת היד. הממשלה שחלשה מול הבדואים בנגב, אבל חזקה מאוד מול היהודים בחומש, ממשלה שחלשה מול הפורעים הערבים בשכונת שמעון הצדיק בירושלים, אבל חזקה מאוד מול הציבור חברי הכנסת שבאים לחזק את התושבים היהודים המותקפים.

"ממשלת ישראל נבחנת תמיד באיזורי הספר. פעם בנגב, פעם בעוטף עזה, פעם בחומש, בשמעון הצדיק המכונה בתקשורת שייח ג'ראח, והממשלה הזו נכשלת בכולם, הממשלה חלשה - אבל העם שלנו חזק ואנחנו ננצח'', הוסיף ראש מועצת שומרון.

חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד נאם בהפגנה: ''אנחנו כאן כדי לומר להם שאנחנו לא מאמינים להם ולא נעצור עד שלא תהיה חקירה פלילית וגם ועדת חקירה בלתי תלויה. אלשיך מנדלבליט והרקטור שי ניצן לא תתחמקו מהדין. אנחנו נמצא אתכם.

"יש כל כך הרבה סיבות להפגין נגד הממשלה הרעה הזו", אמר קרעי. ''הם מעלים מיסים כמו מטורפים וגורמים לצונאמי של עליות מחירים במדינה כולה. הם מתעמרים בעצמאים, בחרדים, ובמשפחות החלשות ביותר בישראל. ודואגים לג'ובים לאלי אבידר השר בלי תיק הבטלן, לג'וב טוב כלפון הנורבגי ולגיסתו של לפיד הצבוע.

"הם מוכרים את המדינה למנסור עבאס ושבויים בידי המשותפת. הם כלאו את מדינת ישראל כולה בשבי האחים המוסלמים ומכרו את הכל. המאבק הזה רק מתחיל ובסופו, שבעזרת ה יהיה קרוב מאוד, ממשלת הזדון תיפול ואיתה כל הרע שהביאה. בנט וסער, שקד ואלקין, סילמן וג'וב טוב כלפון, יושלכו בבושת פנים לפח האשפה של ההיסטוריה. כי תעביר ממשלת זדון מן הארץ''.

קרעי הוסיף: ''נתניהו מחכה להם בפינה והוא יחזור. הוא עוד יחזור. אנחנו אוהבים אותו. ולא נוותר לו. עד שיחזור לכס ראש הממשלה בעזרת השם''.

יו"ר הליכוד וראש האופוזיציה בנימין נתניהו דחף בכל כוחו להצלחת ההפגנה, אך לא הגיע לכיכר הבימה. במקום זאת הוא שיגר סרטון: "מסיבות שאיני יכול לפרט, אני לא יכול להיות אתכם בכיכר הבימה. אני מפגין אתכם מירושלים", אמר נתניהו.

מוקדם יותר היום, נתניהו שלח שיחה מוקלטת למתפקדי הליכוד והפציר בהם: "אני קורא לכם להגיע להפגנה גורלית, אנו דורשים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את פעולות המשטרה. אם הדמוקרטיה שלכם חשובה לכם תבואו חברים, משפחה, כולם".