יוסי דגן
יוסי דגן צילום: רועי חדי

אלפי בני אדם השתתפו הערב (חמישי) במחאת הימין בכיכר הבימה בתל אביב, בקריאה להקים ועדת חקירה בפרשת הריגול של המשטרה.

בין הנוכחים - הח"כים מהליכוד יואב קיש, ישראל כ''ץ מיקי זוהר, אופיר אקוניס וקטי שטרית, חברי הכנסת מ''הציונות הדתית'' שמחה רוטמן ואיתמר בן גביר, וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

המפגינים מחזיקים שלטים בגנות המפכ''ל לשעבר רוני אלשיך, פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן וכן שלטים שעליהם נכתב "הפרקליטות ובג"צ אויבי העם".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר בהפגנה: "העם רוצה ממשלת ימין מלא בראשות הליכוד, הרוב הגדול בעם הזה הוא לאומי, מסורתי, הוא אוהב את ארץ ישראל, אוהב את תורת ישראל, אוהב את עם ישראל ואוהב את צה"ל.

"אנחנו עומדים כאן ואומרים: לעולם לא נוותר על המדינה שלנו", אמר דגן, ''הגעתי השבוע לשכונת שמעון הצדיק ללשכה של חבר הכנסת איתמר בן גביר וראיתי את אוזלת היד. הממשלה שחלשה מול הבדואים בנגב, אבל חזקה מאוד מול היהודים בחומש, ממשלה שחלשה מול הפורעים הערבים בשכונת שמעון הצדיק בירושלים, אבל חזקה מאוד מול הציבור חברי הכנסת שבאים לחזק את התושבים היהודים המותקפים.

"ממשלת ישראל נבחנת תמיד באיזורי הספר. פעם בנגב, פעם בעוטף עזה, פעם בחומש, בשמעון הצדיק המכונה בתקשורת שייח ג'ראח, והממשלה הזו נכשלת בכולם, הממשלה חלשה - אבל העם שלנו חזק ואנחנו ננצח'', הוסיף ראש מועצת שומרון.

ח"כ ישראל כ"ץ אמר בהפגנה: "אני אומר בשם מיליונים - כולנו בנימין נתניהו. עד לברור העובדות יש לעצור את כל ההליכים''. ח"כ מיקי זוהר: "פוגעים ברגל גסה בכל חלקה דמוקרטית, לא נשתוק".

יו"ר הליכוד וראש האופוזיציה בנימין נתניהו דחף בכל כוחו להצלחת ההפגנה, אך לא הגיע לכיכר הבימה. במקום זאת הוא שיגר סרטון: "מסיבות שאיני יכול לפרט, אני לא יכול להיות אתכם בכיכר הבימה. אני מפגין אתכם מירושלים", אמר נתניהו.

מוקדם יותר היום, נתניהו שלח שיחה מוקלטת למתפקדי הליכוד והפציר בהם: "אני קורא לכם להגיע להפגנה גורלית, אנו דורשים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את פעולות המשטרה. אם הדמוקרטיה שלכם חשובה לכם תבואו חברים, משפחה, כולם".