יוסי דגן
יוסי דגןצילום: רועי חדי

עשרות מפגיני שמאל צעדו בצהריים (שישי) לעבר המאחז אביתר בשומרון, ביניהם חברי הכנסת יאיר גולן גבי לסקי, מוסי רז ועופר כסיף.

המפגינים חוששים מהפיכת המאחז ל"התנחלות חדשה" באישור שר הביטחון בני גנץ ומממשלת ישראל.

חבר הכנסת מוסי רז ממרצ אמר כי "מתן הכשר למאחז העברייני אביתר זה מתן פרס לעבריינים ולפורעים. גאה להיות כאן היום עם מאות ישראלים וישראליות שעומדים נגד האלימות והעבריינות ובעד השלום".

מול הפגנת השמאל התייצבו מאות אנשי ימין ותלמידי ישיבות שהגיעו לשמוע שיעורים מאת ראש ישיבת 'בני דוד' הרב אליעזר קשתיאל, רב היישוב עלי הרב אברהם שילר, רב היישוב רחלים הרב דניאל שרשבסקי וראש אולפנת מעלה לבונה וממובילי המאבק למען חומש הרב גדי בן זמרה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "פעם אחר פעם מגיעים ארגוני השמאל הקיצוני לכאן כדי לייצר פרובוקציות בשטח. לפני שבועיים הפרובוקציות שלהם הסתיימו באירוע חמור של פעיל שמאל שתקף קצין בצה"ל.

"אנחנו עומדים כאן עם הרבה אהבת ישראל, הרבה אהבת ארץ ישראל, ומזמינים את כל עם ישראל מימין ומשמאל להגיע לכאן, לצאת מהטוויטר ולראות את השומרון האמיתי''.

צעדת השמאל לאביתרשלום עכשיו

דגן קרא לממשלה ליישם את ההסכם שנחתם עם תושבי אביתר: "אני לא מציע לממשלה לנסות לא לקיים את ההסכם, לנסות להונות את הציבור הזה, כי אנחנו נעלה לאביתר. הישיבה צריכה לעלות לאביתר, המשפחות צריכות לעלות לאביתר, ואנחנו נבנה את הארץ שלנו באהבה גדולה.

"אני מבקש להגיד לכם עוד משהו שמאלנים יקרים. הבטחתם לנו הפגנה ענקית, אלפי אנשים, איפה כולם? האיחוד האירופי ייקח לכם את הכסף בחזרה, את כל היורו. רחמנות, רחמנות, לא הבאתם אנשים. אז אנחנו כאן בשומרון, אתם תוסיפו שנאה ואנחנו נוסיף אהבה. אתם תקללו ואנחנו נבנה את השומרון ונבנה את הנגב ואנחנו יחד עם המשפחות היקרות של נחלה נבנה גם את אביתר. עם ישראל חי", אמר דגן בסוף דבריו.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר: ''הגעתי לכאן היום לחזק את משפחות אביתר - תושבי היישוב, את חברי יוסי דגן, תנועת נחלה, ואת כל מי שעמל כדי שהיישוב החשוב הזה יקום. ממשלת ישראל התחייבה, והיא צריכה לעמוד בזה''.

דניאלה וייס, יו"ר תנועת נחלה: ''התומכים הרבים שהגיעו לחזק את ישיבת אביתר מצטרפים לדרישה להעלות במיידי את הישיבה. הציבור לא ישקוט עד שהממשלה תמלא את התחייבותה והישוב אביתר יעמוד על תילו''.

צבי סוכות, יו"ר תנועת אמונים וממקימי אביתר: "מול השמאל סהרורי ומיואש שבא להתחנן לממשלה לגרש יהודים, להפר הסכמים ולתת פרס למחבלים. כעת בצומת תפוח 200 יהודים גאים, לא מתנצלים ומלאים תקווה.
אביתר תיבנה בלי ספק. מי שיהיה שותף יזכה".