ראובן ריבלין
ראובן ריבלין צילום: מארק ניימן / לע"מ

תקרית לא נעימה בין נשיא המדינה לשעבר רובי (ראובן) ריבלין לבין דיילי חברת אל על שסירבו לאפשר לו לשבת עם בת זוגתו בטיסה מדובאי לישראל בהתאם לכרטיס שרכש.

הרקע לתקרית הוא משבר התעופה עם איחוד האמירויות על הסדרי אבטחה שאילץ את אל על לבטל חלק מהטיסות ולרכז שלוש טיסות לטיסה אחת במטוס דרימליינר גדול.

מטעמו של ריבלין לא נמסרה תגובה, וגם בחברת אל על העדיפו שלא להתייחס.

בימים האחרונים שיגרו מנכ"ל אל על אביגל שורק, מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס ומנכ"ל ארקיע גדי טפר מכתב משותף לראש הממשלה נפתלי בנט, שר החוץ יאיר לפיד ושרת התחבורה מרב מיכאלי בנוגע למשבר התעופתי של ישראל מול דובאי. החל מה-8 במרץ, טיסות ישראליות לא יוכלו לנחות ולהמריא לדובאי אלא רק לאבו דאבי.

"התרגשנו עם החתימה על הסכמי אברהם והאפשרויות שהם בישרו", כתבו שלושת המנכ"לים לממשלה. "בעיקר בהבאת המוני ישראלים לאמירויות וטיסה מעל סעודיה שתאפשר הגעה למזרח הרחוק ואף לאוסטרליה, בזמן מהיר ונוח לתייר הישראלי. לצערנו נראה כי קיים פער גדול בין תקוותינו למציאות. מזה זמן רב אנו חווים קשיים ביכולת להוציא לפועל את לוח הטיסות של החברות הישראליות לדובאי".

עוד כתבו, כי "בשיחות עם גורמים רשמיים עלתה האופציה שהחברות הישראליות יטוסו לאבו דאבי בעוד החברות מדובאי יוסיפו לפעול כרגיל. מצב זה אינו מתקבל על הדעת. פתרון הביניים לפיו חברות ישראליות יבצעו שלוש טיסות יומיות מדובאי גורם לחברות התעופה הישראליות לבטל מאות טיסות בעבורן נמכרו כבר כרטיסי טיסה. מנגד חברות התעופה האמירתיות יוכלו לעמוד בלוח הטיסות שלהן".