מתן יאיר התסריטאי
מתן יאיר התסריטאי צילום: גרין פרודקשנס

הסדרה הישראלית 'התאונה' של הבמאי והתסריטאי מתן יאיר ("פיגומים", "אחד על אחד") נבחרה להשתתף בפסטיבל Séries Mania, הפסטיבל היוקרתי ביותר לסדרות טלוויזיה. הסדרה נמצאת כעת בפיתוח והפקת 'גרין פרודקשנס'.

הסדרה מתחילה בזירת תאונה קטלנית בכביש-החוף ליד חדרה, בה מפוזרים סליל לבן של קופה רושמת, דו"ח חנייה ישן, רישום דיוקן גבר צעיר, מזרק משומש ושקית זרעי גזר. החפצים רומזים ומובילים לסיפור חייה של משפחת אלגבה.

דרכם נכיר את אשר, נהג גרר שמחלץ רכבי טוטאל-לוס, את הזוגיות הטעונה שלו עם מירי, פקידת הדואר, ואת בתם המחוננת שקד – שמנסים ביחד להיחלץ מחיי הישרדות בשכונת פשע, וליצור לעצמם עתיד טוב יותר. אבל כשאשר מוצא עצמו עד לרצח בשכונה בה נולד וגדל, שרשרת אירועים מובילה לנקודת המוצא של הסדרה- לתאונה. רק בסוף העונה נגלה מה גרם לתאונה ומי נהרג בה.

"אני שמח שההצעה לסדרה התקבלה לפסטיבל" אומר מתן יאיר, התסריטאי והבמאי של הסדרה. "הרעיון לסדרה הגיע ממחשבה שחולפת בראשי לפעמים- מה יקרה אם נעשה תאונה? תאונה כזו שאתה רואה את מכונית המשטרה והאמבולנס מהבהבים, אתה עומד בפקק ומחכה להעיף מבט על השברים, אומר לילדים "אל תסתכלו" מביט באשתי, מניד את הראש ולוחץ על הגז. תאונה כזו שהחיים שלנו ישתנו ולא יחזרו למה שהיו, וימצאו את כל החפצים שאגרנו, שליוו אותנו. אפשר יהיה לחבר מהכול סיפור על המשפחה הזו, על ההתחלה שלה, האמצע והסוף. אפשר יהיה לשחזר את המשפחה עד השבר הזה שמגיע."

"אנחנו מאוד מתרגשים מהמשך העבודה שלנו עם מתן על הסדרה, ומההזדמנות להציג אותה בפורום סרי מאניה היוקרתי" מוסיפה מאיה פישר, מגרין פרודקשנס וממפיקות הסדרה "התאונה היא דרמת מתח שמספרת סיפור של משפחה אחת דווקא דרך השברים והחפצים שלה. אנחנו בטוחים שהשילוב בין הרגישות והפיוטיות של מתן ככותב וכבמאי, והסיפור המותח מאחורי התאונה שיתגלה רק לקראת סופה, יולידו סדרה חזקה וייחודית שאי אפשר יהיה להוריד ממנה את העיניים".

מידי שנה, בוחר פסטיבל SERIES MANIA חמש עשרה הצעות בלבד לסדרות מכל העולם. הסדרות נבחרות לפי היצירתיות, החדשנות והמקוריות בהצגת הסיפור. היוצרים והמפיקים שנבחרו, מציגים את הרעיון לסדרה בפסטיבל, שייערך בחודש מרץ בצרפת. זאת במטרה למצוא משקיע פוטנציאלי במימון ההפקה. בנוסף, ליוצרים ישנה גם הזדמנות לשיח של אחד על אחד עם אנשי מפתח מגופי השידור השונים. מבין הפרויקטים שמוצגים בפסטיבל, צוות שופטים בוחר את הפרויקט הטוב ביותר, שזוכה ב-50 אלף יורו.

גרין פרודקשנס היא חברת הפקות המתמחה בפיתוח והפקת תוכן לטלוויזיה ולקולנוע. הסרטים והסדרות המובילים שהופקו על ידם הם "אחד על אחד" (סדרת דרמה, כאן11, 2020), "לשחרר את שולי" ו"פיגומים".