זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן התייחס באחד משיעוריו לקריאות שהפריעו לנאומו של הנשיא יצחק הרצוג במהלך האזכרה במלאת 40 שנים לפטירת הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל.

"כשאני מזמין מישהו שיבוא אלי, איזה אורח, והוא אומר משהו שלא כל כך לרוחי - אז אני מקסימום בולע את מה שהוא אמר ואומר לעצמי - 'טוב אני לא חושב כך'. אני הרי הזמנתי אותו וודאי לא אעלה בדעתי לומר לו דבר שלילי כי כך לא מתנהגים. קל וחומר אם לא מדובר על סתם אורח שהזמנתי אלא בנשיא מדינת ישראל שמייצג את כבודה של מדינת ישראל, את כבוד מלכות ישראל", פתח הרב דרוקמן.

לדבריו, "גם אם הוא אומר משהו שדעתי לא נוחה ממנו, אז אני שותק ולא מגיב. תגובה לדבר כזה - היא לא אנושית. בן תורה צריך קודם כל להיות בנאדם. אני מתייחס לדברים כי חשוב מאוד ללמוד איך להתנהג. הדברים האלה לא מחייבים אותי ולא נכפים עלי, הוא אומר משהו וכל אחד יכול לחשוב שהוא טועה או צודק. קל וחומר שכהוא מביא את דברי מורי ורבי הרב צבי יהודה זכר צדיק וקדוש לברכה שלשמו נתכנסנו".

לגבי תוכן הדברים ציין הרב דרוקמן, באופן פרטי אין לנו עניין נגד ערבים כמו כל גויים. כמובן, אני חייב להגיד שזה לא מדובר במחבלים, כי מחבלים צריך להשמיד - הם רוצחים וצריך לנהוג בהם כך".

"אני לכשעצמי ממש התביישתי מהתגובה הזו. אין לי מושג, אבל אני מקווה שמדובר במיעוט שבמיעוט שהגיב כך. מאוד התביישתי וזה הכאיב לי שבאירוע כזה נפלא, של קידוש השם, לכבוד מורי ורבי זכר צדיק לברכה, אלה שבאים לכאורה לכבד את זכרו פוגעים בזכרו ועל זה הצטערתי מאוד", דברי הרב דרוקמן.

נזכיר כי במהלך האירוע שהתקיים השבוע בבנייני האומה בירושלים גינה הרצוג את התקרית החמורה שבה הושאר פלסטיני בן 80 למות לאחר בדיקה ביטחונית של לוחמי נצח יהודה סמוך לרמאללה.

כמה משתתפים התפרצו לדבריו וצעקו לעברו 'תתבייש' ו'בוז' לאחר שקרא לנהוג בדרך ארץ וללמוד מדרכו של הרב צבי יהודה.