אדיר מילר
אדיר מילרצילום: Moshe Shai/FLASH90

הקומיקאי והסטנדאפיסט אדיר מילר נדרש להחזיר סכום של קרוב ל-400 אלף שקל לקופת המדינה, מענקי קורונה שאותם קיבל בעקבות ביטול הופעותיו.

בסרטון שפרסם בפייסבוק תקף מילר את רשות המיסים שלדבריו מיהרה להודיע לכלי התקשורת על דחיית הערר שהגיש.

''עשו לי עוול גדול ואני חייב להגיב", אמר מילר והציג את גרסתו המלאה. ''כל האתרים מפרסמים כאילו אני דרשתי מרשות המיסים כסף הרבה יותר ממה שמגיע לי. זה פשוט מקרה של הרצחת וגם ירשת.

"הסיפור נורא פשוט: בשנת 2020 אומנים לא הופיעו, בא רואה החשבון ואמר 'מדינת ישראל אומרת שמי שמאבד מעל 40% הכנסה מגיע לו מענק', אתה אדיר איבדת 90% הכנסה כי אתה לא הופעת שנה'. הגשנו את המענקים וקיבלנו אותם.

"לפתע רשות המיסים רוצה את המענקים חזרה והטענה היא שזה לא מענקים על אובדן הכנסות, אלא מענקים על הוצאות, ולך אדיר מילר - אין הוצאות, כי אתה סטנדאפיסט בודד. לכן לא מגיע לך כלום. רואה החשבון שלי פנה אליהם בועדת ערער ואמר להם 'רגע אז אומן שאיבד 95% מההכנסות לא מגיע לו כלום?', אמרו 'לא, רק מענק הוצאות'. אמרנו 'בסדר, נחזיר הכל באהבה'. אבל להוציא ידיעה לכל העיתונות שכאילו אני חזיר שמבקש כסף, להציג אותי ככה, זה כבר לא יפה.

"קהל יקר שלי, מעולם לא ביקשתי משהו שלא מגיע לי, בחיים לא. מילאנו טופס והגשנו, עכשיו רוצים את הכסף בחזרה - באהבה, נשלם. אבל לא להציג אותי כאיזה מישהו שדורש משהו שלא מגיע לו אלא יותר אתכם, רשות המיסים, ששילמתם לאנשים ועכשיו אתם לוקחים לא רק לי, אלא למאות בעלי עסקים את הכסף חזרה. ככה לא מתנהגים".