אוהדי בית"ר. בקרוב בליגה השניה?
אוהדי בית"ר. בקרוב בליגה השניה?צילום: בית"ר ירושלים, האפליקציה הרשמית

יציבות הקבוצות או שמא ניסיון רדיפה? דירקטוריון מנהלת הליגות בכדורגל, התכנס היום (שני) וגיבש מספר המלצות שנויות במחלוקת שעוררו סערה גדולה.

על פי הודעת מנהלת הליגות בכדורגל, בישיבת הדירקטוריון הוחלט להמליץ להתאחדות לכדורגל לשנות ו/או להוסיף בתקנון הקיים כיום, 4 סעיפים חדשים שרובם לאור המקרים האחרונים בכדורגל הישראלי.

על פי הודעת המנהלת, הם ימליצו כי החל מהעונה הקרובה, הקבוצות שיעפילו מליגה א' יחויבו באישור הועדה להעברת זכויות כחלק מהליך קבלתן לליגות המקצועניות.

בנוסף הוחלט להמליץ כי קבוצות בהן קיים בעלים ותיקים הנמצאים בראשות המועדון כבר מעל עשר שנים, כאלו שעמדו בכל דרישות הבקרה והתשלומים לשחקנים בעבר, יקבלו הקלות במתן הערבויות.

כמו כן, הוחלט כי נאמן שימונה על ידי הרשות לבקרת התקציבים יקבל את הסמכויות המוקנות לנאמן/מפרק אשר ממונה מטעם בית המשפט וגולת הכותרת הייתה ההחלטה להמליץ על הורדת ליגה ואפילו שתיים לכל קבוצה שתכנס לפירוק או הקפאת הליכים, על פי הגדרות התקנון.

על פי הודעת מנהלת הליגות בכדורגל האחראית על שתי הליגות המקצועניות, ההמלצות שגיבשה המנהלת יביאו "להקשחת והתאמת התקנון לצורך חיזוק חוסנן של קבוצות הליגות המקצועניות, מניעת פגיעה כלכלית בשאר הקבוצות, שמירה על תדמית הליגה ותגדיל את היכולת לגיוס ספונסרים ושותפים נוספים לענף".

ההחלטות הדורשות שינוי תקנון בהתאחדות לכדורגל מצד חברי ההנהלה של ההתאחדות ואת אישורם על אלה, עוררו סערה גדולה בקרב אוהדי הכדורגל בכלל ובית"ר ירושלים בפרט, כאשר שם הצביעו על כך שבמנהלת הליגות בכדורגל מנסים לגרום להם לרדת ליגה בכל דרך, זאת לאור מצבה הכלכלי הקשה של הקבוצה מהבירה שעומדת על סף פירוק.

יו"ר המנהלת ארז כלפון, אמר כי "המנהלת קיבלה היום מספר החלטות חשובות שיחזקו את יציבות קבוצות הליגות המקצועניות. אנו חייבים לעשות כל שניתן על מנת לוודא כי הקבוצות יעמדו בהתחייבויות הכלכליות כלפי השחקנים והצוותים המקצועיים ולהקשיח את התנאים על מנת להבטיח שהליגות יתנהלו כסדרן. מטרתנו הינה לייצר יכולת לתפעל קבוצות שנכנסות למצוקה כלכלית עקב אי עמידה בהתחייבוית של הבעלים. אני בטוח כי שינויים אלו ישמרו על כלל קבוצות הליגות המקצועניות ויתרמו רבות לחיזוק ענף הכדורגל המקצועני".