גלגל לכלונס
גלגל לכלונסא.ש תעשיות פלסטיק

התפקיד של גלגל לכלונס הינו לשמור מרחק. יש אביזרי בנייה שחייבים לשמור על איזון מלא בתהליך הבנייה ולשמור באופן שוויוני בכל חלק שאנחנו מקימים. השימוש בגלגלי לכלונס יהיו בתהליך יציקת בטון כאשר כל תזוזה מינורית יכולה להיות בעלת השפעה גדולה. גלגל לכלונס שומר על מרווחים קבועים בין הכלונסאות, עמודי פלדה ושמורי מרחק רבי קוטר שתפקידם לעבוד עם משקלים כבדים. כדי לבחור את הדגם הנכון עליכם לפנות למקום מקצועי אשר יכול להציע לכם מגוון רחב של שמורי מרחק.

אופן השימוש של גלגל לכלונס

מדובר על גלגל פלסטיק קשיח על צלעות הקשחה, הרכבת הגלגל צריכה להיות מבוצעת באופן ישיר למוטות הכלוב או לחישוק נוסף. שימו לב, לכל גלגל צריך להשתמש בלפחות שלושה גלגלים לחישוק והמרחק המומלץ צריך להיות בהתאם להחדיר האובייקט של כלוב הברזל כדי לאפשר חפירה באופן קל. בדרך כלל מדובר על מרחק של כ-5.2 מטרים. על הברזל להיות טבול כולו בתוך בטון ולא להיות במגע ישיר עם הקרקע, גלגל לכלונס בקוטר 110 לדוגמא מרחיק מגע עם הקרקע בכ-5 ס"מ.

מה זה כלונס?

כלונס הוא סוג של יסוד בניין, המטרה שלו היא לקבע את המבנה לקרקע ולתמוך בעומסים שונים. כלונס הוא עמוד המוחדר בחלקו לקרקע, אך אינו צריך להיות במגע ישיר עם הקרקע. חלקו העליון של הכלונס מחובר ליסודות המבנה והוא אמור לשמור על איזון המבנה. התפקיד של גלגל לכלונס הוא למנוע מהבניין לשקוע באדמה חולית ולמנוע מהקירות לקרוס בעת תהליך הבנייה. יש תפקיד מאוד חשוב לכלונס ובמיוחד לגלגל כלונס בתהליך הראשוני של הבניה, שכן כאן מדובר על יסודות המבנה.

כמה זה עולה?

המחיר אותו אתם משלמים עבורגלגל לכלונס משתנה בהתאם לחבילה שאותה אתם בוחרים. המחיר יכול לנוע בין 140 ש"ח ועד 170 ש"ח עבור השכרה של חבילה שנעה בין 100 ל-200 יחידות. המחיר משתנה בהתאם לחברה דרכה אתם בוחרים לרכוש את שומרי המרחק. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שיש חשיבות מאוד גדולה לחברה אותה אתם בוחרים. חברה מקצועית תדע להתאים לכם את שומרי המרחק. יש סוגים שונים של שומרי מרחק ולעיתים דגם אחד יהיה יותר משתלם מהשני. הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על בטיחות בעת הקמת היסודות וזה התפקיד שלכם וגם של החברה מולה אתם עובדים. חשוב לוודא שכל האביזרים עומדים בתו התקן הישראלי כדי לשמור עליכם מבחינה חוקית.

לסיכום

יש חשיבות מאוד גדולה לכל אביזר שאתם רוכשים עבור אתר הבנייה. גלגל לכלונסאות הינו אביזר שמטרתו לשמור על יציבות המבנה לצמיתות. חשוב לבחור בגודל המתאים לאופי הבנייה שלכם ולכן, התייעצות עם בעל מקצוע הינה הכרחית.