עורך דין לענייני ירושה. אילוסטרציה
עורך דין לענייני ירושה. אילוסטרציה צילום: iStock

גירושין וקשיים כלכליים הולכים לרוב יד ביד, חשוב לדעת שלא מדובר בגזירת גורל. אם תיק הגירושין מתנהל כראוי עם חלוקה הוגנת של הרכוש, סיכומים ברורים על המזונות, ניהול משא ומתן והסכמים תוך התחשבות ביכולות הכלכליות, הדברים יהיו שונים לגמרי.

הבשורה הטובה היא שניתן לפעול גם בדיעבד, גם אם תוך כדי התהליך או לאחר הגירושין הדברים הסתבכו והגיעו למבוי כלכלי סתום, עדיין יש הרבה מה לעשות אם פונים לעורך דין מקצועי שינהל לפחות מעתה את העניינים.

למי פונים כשיש חובות לאחר גירושין

רבים מהמתגרשים מסתבכים בקשיים כלכליים לאחר הגירושין והם תוהים למי עליהם לפנות, עורך דין לענייני משפחה הכי טוב בארץ או אולי עדיף עורך דין הוצאה לפועל מומחה בענייני חובות. האם אתם מכירים את הבעיה מקרוב? האם גם אתם תוהים אם לפנות לעורך דין לענייני משפחה או לעורך דין הוצאה לפועל? במאמר שלפניכם אנו מביאים לכם 3 טיפים חשובים של התנהלות כלכלית לאחר גירושין המלווה בחובות ואיך למנוע בעיות בהמשך הדרך.

מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

ההוצאה לפועל הוא גוף ממשלתי הדואג מטעם החוק להשבת חובות לבעליהם. בין אם מדובר בחובות של תשלומי הלוואות או מוצרים שנרכשו והחייב לא שילם תמורתם ובין אם מדובר בחובות מטעם החוק כגון תשלומים לרשויות או מזונות לילדים שנמצאים במשמורת האם לאחר גירושין.

במקרה של פסק דין המחייב את האב לתת מזונות לילדיו, האם יכולה לפתוח תיק בהוצאה לפועל, במידה והאב מתחמק מתשלום, גם ללא שתפנה קודם לבית המשפט.

ה'הוצאה לפועל' יכול לעקל משכורת, חשבון בנק, לעכב יציאה מהארץ ואף להשית על החייב עונש מאסר. מערבולת כלכלית נוצרת כאשר החייב מסתבך עם כמה נושים ונפתחים נגדו תיקים רבים בהוצאה לפועל.

השפעת הגוף בו מתנהל הליך הגירושין

לגוף שבו תבחרו לנהל את הליך הגירושין יש השפעה רבה על ההתנהלות הכלכלית לאחר הגירושין. מה האפשרויות העומדות בפניכם כשאתם עומדים לקראת גירושין? אפשר לנהל תהליך גירושין בבית הדין הרבני, זהו לרוב ברירת המחדל. כמו כן ניתן לנהל תיק גירושין בבית המשפט לענייני משפחה. אופציה נוספת היא – גירושין מתוך הסכמה. כדי לדעת איך זה יכול להשפיע התייעצו עם עורך דין מומחה לגירושין.

לפעמים לאחר סיום הליך גירושין המלווה בהרבה אמוציות וגוזל אנרגיות רבות יש נטייה להזניח דברים חשובים. אנו ממליצים לפנות לעורך דין מיד כשאתם מגלים שאתם במערבולת כלכלית, כלומר מיד בקבלת התראות של הוצאה לפועל או הגבלת חשבון ועוד. בעיקר במצב זה שבן הזוג הוא בעל אמביציה להפעיל נגדכם סנקציות. ועדיף לפנות לעורך דין שמתמחה בשני התחומים גם יחד – כלומר, גם בתחום הגירושין וגם בתחום ההוצאה לפועל.

גם אם עברתם אחרי הגירושין להתגורר בחו"ל עדיין החוק מאפשר להפעיל נגדכם סנקציות ולכן גם במקרים שכאלו אל תזניחו את המצב. פנו לעורך דין בהקדם ופעלו בהתאם להוראותיו.

לסיכומו של גירושין

רבים מהמתגרשים מסתבכים בקשיים כלכליים לאחר הגירושין והם תוהים למי עליהם לפנות, האם לעורך דין לענייני משפחה או לעורך דין הוצאה לפועל. וכמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, כדי שלא תסתבכו ותגיעו למצבים חמורים יותר, חשוב לבחור בשיקול דעת, תוך התייעצות עם עורך דין מומחה שמתמחה בין בענייני משפחה ובין בענייני הוצאה לפועל, את הגוף בו אתם מעוניינים לנהל את תיק הגירושין וכמובן בכל מצב נתון לא להזניח את המצב גם אם עברתם להתגורר בחו"ל.

עד כה הצגנו בפניכם 3 טיפים להימנע ממערבולת כלכלית לאחר גירושין ולפחות מהחמרתה. עכשיו הבמה כולה שלכם. זה הזמן שלכם לפעול!

הצעד הבא שלכם לצאת ממצב של חובות לאחר גירושין או בכלל להימנע ממצב זה הוא להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה הכי טוב בארץ שמתמחה אף בענייני חובות והוצאה לפועל גם יחד.

אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים.

רוצים לקבל עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית לגירושין? קבעו אתנו פגישה טלפונית באתר family-lawyers.co.il