איטום קריסטלי
איטום קריסטליצילום: pixabay

בשנים האחרונות ישנה התקדמות טכנולוגית חסרת תקדים בכל תחומי החיים, והיא אינה פוסחת גם על תחום הבנייה, וישנם חידושים רבים בתחום.

אם הגעתם למאמר זה, אתם ככל הנראה שמעתם על הצעקה האחרונה בתחום האיטום – איטום קריסטלי, ואנחנו קיבצנו עבורכם את כל המידע לו אתם זקוקים.

מה הוא איטום קריסטלי?

איטום קריסטלי הוא שיטת איטום בטון העושה שימוש בחומרים קריסטליים אשר אינם מתמוססים במים, ושהמגע שלהם עם המים מייצר תגובה כימית של החומרים הפעילים היוצרים גבישים קריסטליים שאינם מסיסים במים המייצרים איטום חזק שמחזיק מעמד לאורך שנים, כך שאיטום בשיטת איטום קריסטלי בעצם מתחזקת ומשתבחת ככל שהשנים עוברות במקום שיווצר בלאי באיטום, כפי שקורה בדרך כלל.

מה הם היתרונות של איטום קריסטלי?

  • איטום קריסטלי עמיד בפני נזקי גשם ונזקי מזג האוויר
  • הוא מחזיק מעמד לאורך שנים ואף מתחזק לאורכן
  • מונע נזקים של רטיבויות, נזילות, לחות ועובש – החומר הקריסטלי מונע מעבר של מים אך כן מאפשר מעבר של מולקולות אוויר כך שזה הוא חומר "נושם" השומר על רמת לחות שאינה גבוהה בבטון
  • ניתן לבצע איטום קריסטלי בכל עונות השנה ובכל מצב של מזג האוויר, כך שאם ישנו פרק גשמים ארוך, אין צורך לחכות שהמשטח יתייבש על מנת לבצע את האיטום, להיפך, התגובה של האיטום טובה יותר כאשר היא מתבצעת על בטון רטוב
  • ניתן להשתמש בחומרי האיטום הקריסטליים בקירות חיצוניים ובקירות פנימיים
  • מונע נזקים של היווצרות סדקים או התפוררות בבטון ומונע נזקים של חלודה בברזלים ואף מחזק את הבטון
  • החומרים הקריסטליים אינם דליקים, אינם רעילים, הם חסרי ריח והם ידידותיים לסביבה.

היכן ניתן לבצע איטום קריסטלי?

ניתן לבצע איטום קריסטלי במקומות תת קרקעיים כמו מקלטים, מרתפים, מנהרות, חניונים עיליים או תחתיים, מערכות רכבת תחתית, יסודות מבנה וחיבורי מבנה, גשרים ועוד מבנים אשר נמצאים בעומקה של האדמה.

השימוש בחומרי איטום קריסטליים במבנים מסוג זה הוא אידאלי, שכן הם מספקים הגנה מלאה הנשמרת לאורך זמן מפני נזקים וכשלים ביציקת הבטון. ניתן להשתמש באיטום קריסטלי ואף מומלץ במבני בטון הנמצאים בסביבת מים כמו ביובים, מאגרי מים, תעלות ניקוז, בריכות שחייה, מתקני התפלה וכו'.

באיזה בעל מקצוע לבחור על מנת לבצע איטום קריסטלי?

אם תחפשו בגוגל את הצירוף "איטום גבישי" או "איטום קריסטלי", תמצאו המון בעלי מקצוע המציעים ביצוע עבודות איטום קריסטליות, אך כיצד נבחר את בעל המקצוע שמשתמש בחומרים האיכותיים ביותר שיבצע עבודה איכותית ואמינה?

הטיפ שלנו אליכם הוא שתמיד תבצעו סקר שוק – קבלו מס' הצעות מחיר ממס' בעלי מקצוע, אך אל תלכו תמיד עם ההצעה הזולה ביותר. קראו ביקורות בגוגל, נהלו שיחה עם בעל המקצוע בטלפון והתרשמו ממנו במהלך השיחה.