תחפושות
תחפושותצילום: shutterstock

מזג האוויר הגשום הביא את מוסדות החינוך להקדים את מסיבות הילדים ואווירה חגיגית ניכרת ברחובות.

עם זאת קשה להימנע מההשוואה המתבקשת בין ילדינו המחופשים והמאושרים, לבין ילדי הפליטים מאוקראינה שמפוזרים בגבולות. יצאנו לראיין הורים יהודים במרכז פליטים בהונגריה וחזרנו עם הערכה גדולה ותובנות קטנות על משמעות של שמחה:

"כח ההסתגלות ורצון החיים הוא מתנה אדירה שנתן לנו אלוקים", פותח גבריאל, אב לארבעה שמצטופף עדיין עם עשרות משפחות בבית הארחה בקרעסטיר.

"אתמול, ערכו הילדים הגרלה ביניהם כשכל אחד מקבל פריט לבוש שנתרם על ידי משפחה ואתו הוא 'יתחפש' בפורים. פתאום אני רואה את אשתי בוכה בדמעות ואומרת: תראה את הילדים שלנו, הם איבדו הכל, אין להם בית, אבל הם עדיין רוצים לשמוח בפורים", סיפר גבריאל.

עזרו לנו לשמח את ילדי הפליטים בפורים >>>

היהודים שנותרו בהונגריה הם חלק קטן מקבוצה גדולה שברחה בשבוע שעבר מאומן. על התלאות שעברו בדרך סיפר ראש הקבוצה פרץ קראהן: "ברחנו מאומן, 40 שעות בדרכים עד שהגענו להונגריה, ומהונגריה היה צריך להטיס אנשים, חלק מהם נשארו שם. כולנו יודעים את המצב, כולנו שמענו את הזוועות".

"אנחנו היינו יכולים להיהרג בדרך לפחות חמישים פעם, כל חצי שעה נעצרנו בדרך למחסום של רוצחים, בזכות התפילות שלכם, אחים ואחיות, אנחנו וכל אלה שעדיין בדרכים, חיים!".

קראהן סיים בפניה לציבור, "אני מבקש ממכם, זה ברור שכל מי שיכול לעזור בצדקה זה פיקוח נפש, יש עוד המון אנשים תקועים בגבולות ומסתובבים מתחת לאש, תעשו את המקסימום כדי להביא אותם לבית בטוח בעזרת ה', לארץ ישראל, במהרה נקבל פני משיח צדקנו אמן".

לעזרה לפליטים היהודים מאוקראינה לחצו כאן >>>