קבוצות למחפשי זוגיות
קבוצות למחפשי זוגיות 252

בפרויקט 252 מפיקים פינה חדשה 'החטיף הזוגי', בפינה יתפרסם בכל שבוע שאלה מסקרנת שנשאלה על ידי מנויי הפרויקט ותשובה ממאמני נבחרת פרויקט 252. והשבוע שוביניזם מול פמיניזם.

שאלת השבוע: אני יוצאת עם בחור כבר חמישה חודשים ויש לי בעיה: מצד אחד יש בו הרבה מן התכונות שאני מחפשת: עדין, לב טוב, ג'נטלמן, חברותי. מצד שני, הדעות שלו כלפי נשים פשוט חשוכות ומרתיעות אותי מאוד. אפשר לומר עליי שאני פמיניסטית והוא כזה שובניסט והולך עם ההלכה עד סוף כך שקשה לי לראות אותנו ביחד.

מצד שני קשה לי לוותר עליו. יש לנו כימיה נהדרת ובכל פעם שאנחנו נכנסים לעניינים של כיסוי ראש מלא או חלקי או בכלל לא אנחנו לא מפסיקים לריב. אני למשל רוצה לשמור את שם נעוריי גם לאחר החתונה, הוא מבחינתו זה לא יקום ולא יהיה. האם לפרק על הדברים האלו את הקשר שלנו?

האם מדובר בשטויות או שיש כאן יותר מזה: נורה אדומה שבעצם תשליך על כל חיי הזוגיות שלנו ועל חינוך הילדים. אני חושבת על כך כך הרבה בחורים שחשבו בדיוק כמוני בכל הנוגע לפמניזם והוא בכלל לא רואה אותם מבחינת התכונות הטובות שלו לעומתם, אבל זה ממש מטריד אותי. מה לעשות?

לחצו כאן להצטרפות לפרויקט 252 - המיזם הגדול ללימוד זוגיות>>

התשובה נענתה על ידי חבצלת דולב, מנחת הורים, זוגיות ומודעות עצמית: שלום יקרה. השאלה שלך מובנת מאד, ונוגעת בשאלה עד כמה אפשר להכיל שונות תפיסתית בזוגיות.

יש בזמננו תפיסת עולם שגורסת שהאהבה מעל הכל, ובכוחה ניתן להתגבר על כל הפערים, לא משנה מאיזה סוג. אז זהו שלא, לפחות לא ברוב המכריע של המקרים. אכן יש זוגות שחיים כך בצורה טובה למרות שיש ביניהם פערים אדירים בתפיסת העולם (כמו לדוג' דתי וחילוניה או ההיפך). זה דורש המון כבוד הדדי ומסוגלות להכיל שוני מאד גדול בתוך הבית פנימה. זוגות כאלו הם מיעוט, יוצא מן הכלל שמעיד על הכלל. רוב הזוגות לא יצליחו להסתדר עם פערים משמעותיים בתפיסת העולם שלהם.

שאלת האם אלו שטויות או נורה אדומה. התשובה היא שאלו ממש לא שטויות אלא דברים מהותיים. לא יודעת אם הייתי מנסחת את זה כנורה אדומה, אבל תפיסות עולם אינן זוטות בחיי נישואין, אלו דברים מהותיים שמהווים את המסד של הבית.

תחשבי גם על הילדים. איזה חינוך תתנו להם?. בד"כ לאנשים מאד חשוב להחיל לילדיהם את תפיסת העולם שלהם (ובצדק), וקשה להם להשלים עם העובדה שיתחנכו אחרת ממה שהם חושבים.

אנחנו חיים היום בעולם בו התרבות המערבית השלטת משדרת לנו מסר של אינדבדואליזם והאדם במרכז. מהנסיון שלי עם זוגות נשואים רוב בעיות הזוגיות יושבות על הנקודה הזו של הרצון לקבל מהשני את מה שאני רוצה וקושי בראיית האחר ותפיסת עולמו. גם זוגות ללא פערים משמעותיים בתפיסת העולם נתקלים בקשיים זוגיים, חבל להוסיף על זה עוד קשיים מובנים.

בשורה התחתונה, לו הייתם שניכם אנשים שזורמים עם תפיסות עולם אחרות גם בתוך זוגיות היה אפשר לחשוב על מיסוד הקשר. אבל לפי מה שכתבת בשאלה כל פעם כשהנושא עולה אתם רבים עליו ללא הפסקה. מן הסתם זה לא ישתנה אחרי החתונה, ואולי יחמיר. לכן, לדעתי, מדובר פה על להכניס ראש בריא למיטה חולה. אני מבינה את הרצון שלך בבעל עם תכונות טובות כמו שיש בבחור הזה, ואף על פי כן הייתי ממליצה לך לחפש בחור אחר שיש בו תכונות טובות שיתאימו לך וגם תפיסת עולם שמתאימה לך.

חבצלת דולב, מנחת הורים, זוגיות ומודעות עצמית

עדיין לא מנויים לפרויקט 252? קליק אחד ואתם בפנים>>