ווילבקין הערב. לא הצליח להושיע
ווילבקין הערב. לא הצליח להושיעצילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מכבי תל אביב ידעה שיאים שליליים ותקופות שפל בשנים האחרונות, אך נדמה כי הערב (חמישי) זו רשמה פרק נוסף בתקופה הרעה עד מאוד שעוברת עליה כשהושפלה בטורקיה בתוצאה 77:109.

במשחק היורוליג הראשון מאז פיטורי מאמנם היווני יאניס ספרופולוס, התוודעה הנהלת מכבי כי הבעיה עמוקה הרבה יותר מזהות המאמן שעל הקווים.

אמנם מול מכבי עמדה אלופת אירופה אנאדולו אפס, אך זו הגיעה עם מאזן של שלושה הפסדים בארבעת המשחקים האחרונים, ובכל מקרה ליכולת כמו שהציגו שחקני מכבי הערב בטורקיה, בהתקפה ובהגנה, אין אף תירוץ שיספיק.

למעשה, כבר ברבע הראשון ניתן היה להבין את הלך הרוח ולאן המשחק יילך כאשר המארחים הטורקים פתחו יתרון דו-ספרתי כבר בפתיחה ומכבי הצליחה לקלוע מנגד רק 10 נקודות.

אנאדולו לא באמת נתקלה בהתנגדות וקלעה באחוזים מדהימים תוך כדי שהיא שוברת את שיא השלשות במפעל (22 מ-34) שנקבע ב-2019 על ידי בודצ'נוסט.

בעוד המכבים מת"א סיפקו משחק חלש מאוד בהתקפה ולא הצליחו לקלוע, הטורקים קלעו בלי הרף מחוץ לקשת השלוש, שברו את שיא השלשות במפעל עם 22 שלשות מ-34 ניסיונות והפער כבר עמד והגיע אל מעל ל-30 נקודות.

הטורקים המקומיים לא הורידו את הרגל מהגז ובסיום הביסו והשפילו את התל אביבים עם 77:109, כזה שעשוי להביא לסיום דרכה של מכבי ביורוליג פעם נוספת בלי שהיא מגיעה לשלב הפלייאוף של המפעל היוקרתי ביותר בכדורסל האירופי.