ארקיע
ארקיעPhoto by Tomer Neuberg/Flash90

בעוד כשבוע וחצי, ב-8 במרץ, ייפסקו הטיסות של החברות הישראליות מנתב"ג לדובאי, בשל חילוקי הדעות לגבי האבטחה בטיסות של חברות התעופה הישראליות בין ישראל לאיחוד האמירויות.

עד לפתרון המשבר, מטוסי חברות התעופה הישראליות ימריאו לאבו דאבי במקום לנחות בדובאי.

בחברת ארקיע הודיעו ביום שישי: "לאור המשבר בעניין הביטחון, ואם לא יהיה פתרון לעניין המשך הפעלת הטיסות הישראליות לדובאי, ארקיע תסיט את הטיסות מדובאי לנמל התעופה ראס אל חיימה או לנמל התעופה באבו דאבי. ארקיע תעמיד הסעות בתשלום מראס אל חימה (45 דקות נסיעה) או מאבו דאבי למרכז דובאי".

מנכ"ל אל על אביגל שורק, מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס ומנכ"ל ארקיע גדי טפר שיגרו מכתב לראש הממשלה נפתלי בנט, לשר החוץ יאיר לפיד ולשרת התחבורה מרב מיכאלי, שבו התריעו כי קיים קושי להוציא לפועל את לוח הטיסות הישראליות לדובאי.

לאור חילוקי דעות בנוגע לאבטחה בנמל התעופה בדובאי, החברות נדרשו לצמצם את מספר הטיסות ליעד מתשע טיסות בשבוע לכל אחת - לשלוש בלבד.

"חרף השלמת כל הדרישות של שלטונות דובאי, הודיעו אגף ביטחון התעופה ושירות הביטחון הכללי כי החל מ-8 במארס לא יינתן אישור להפעיל טיסות מהיעד. עד אז, יינתן פתרון ביניים - הקצאת שלוש טיסות בלבד לכל החברות הישראליות יחד", כתבו המנכ"לים במכתבם שנשלח ב-10 בפברואר.

כאמור, ב-8 במרץ ייפסקו הטיסות של החברות הישראליות מנתב"ג לדובאי אם לא יימצא פתרון למשבר האבטחה שעשוי לסדוק את היחסים החמים בין ישראל לאיחוד האמירויות.