צוריאל גביזון
צוריאל גביזון צילום: ערוץ 7

השבוע נדרשתי להגיע לפגישה בתל אביב, באזור של כיכר דיזנגוף. ובתל-אביב, כמו בתל-אביב, הפלורליזם שולט על הכל, כל כך הרבה סגנונות לבוש, סגנונות תספורת, ובכלל.. לכל אחד יש סט ערכים אחר, ובאופן טבעי זה גם בא לידי ביטוי במרכזי המסחר שם.

רכבתי לי להנאתי (והנעתי) על הקורקינט החשמלי שלי, וחלפתי על פני שתי חנויות צמודות, כשלכל אחת מהן. החנות השמאלית היתה חנות 'טיב טעם', שם נכתב בגדול "פתוח בשבת!".

לעומתה, העסק הצמוד לה היה המבורגריה, שעליו כתוב באותיות קידוש לבנה: "כשר". שתי חנויות, שכל אחת מהן קורצת לקהל יעד שונה. כל אחת מהן, אגב, היתה עמוסה. בראשונה - חילוניים ליברלים, ובשנייה - מסורתיים ודתיים.

וחשבתי על זה, שגם אנחנו בדייטים מגיעים עם סט ערכים אבל השאלה היא - מה חשוב לנו לשים בפרונט. בחורה יכולה להגיע לדייט עם לבוש בעייתי, ובחור יכול לפסול אותה על זה. למרות שבשיחה איתה, יכול להיות שהיא מתחזקת והיא בעלת יראת שמיים גדולה. אבל בלי לשים לב, היא שמה בפרונט דווקא את הלבוש הלא-צנוע. ולכן זה מה שהבחור קלט מיד, ומבחינתו - זו חזות הכל.

לעומת זאת, יש בחור שמגיע לפגישה עם פאות וזקן, ותכלס? הבור ריק אין בו מים. אבל הבחורה חשבה שהיא הולכת להתחתן עם רבי עקיבא, ובסוף - בקושי מקבלת את כלבא שבוע. אז איך היא טעתה בו? כי זה מה שהוא בחר לשים בחלון ראווה שלו.

תבינו, איך שאנחנו מגיעים לדייט - זה מה שאנחנו בוחרים להדגיש באישיות שלנו. הגעת עם כתם על מכנסיים?

- הבחור מרושל. הגעת עם קרוקס לפגישה? הבחורה לא מכבדת את עצמה.. וכן הלאה. לכן, שימו לב לאופן שבו אתם מגיעים, תראו שחלון הראווה שלכם אכן תואם את הערך הכי חזק שאתם רוצים להביא לידי ביטוי מול הצד השני. בהצלחה!

הכותב הוא יזם פרויקט 252 להדרכת מחפשי זוגיות לקראת חתונה. להצטרפות לפרויקט לחצו כאן.