הגשת התלונה
הגשת התלונהצילום: דוברות

פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל הגישו בסוף השבוע תלונה במשטרת ראשון לציון נגד פעיל השמאל יהונתן פולק.

מחומרים שנאספו על ידי מחלקת המחקר של ארגון "עד כאן" לבקשת הפורום, נצפה פולק מתסיס את השטח ביהודה ושומרון תוך הובלת הפרות סדר בגזרות השונות בין השאר בנאבי סאלח , קדום, בילעין ומקומות נוספים.

לטענת הארגון, לאחרונה הגביר פולק את פעילותו בשטח תו הסתה של ערביי יהודה ושומרון נגד חיילי צה"ל. בין השאר נצפה פולק בסוף חודש ינואר האחרון, כשהוא סוחב צמיגים לצורך הבערתם במסגרת הפגנות אלימות המתקיימות תדיר בכפר ביתא ליד הישוב מגדלים וזאת במגמה למנוע ולשבש את הקמת היישוב אביתר בהתאם להסכם שגובש בין הממשלה לבין גורמים בהתיישבות.

לירן ברוך וניב קשת מפורום "נכי צה"ל למען ביטחון ישראל" מסרו עם הגשת התלונה כי "פעילותו האלימה של פולק אינה יכולה להישאר ללא מענה. הצורך באכיפת החוק מולו הוא אינטרס ציבורי ראשון במעלה. פולק מסוכן לציבור הישראלי ולחיילי צה"ל. הגיע הזמן שממשלת ישראל תעצור אותו ותעמידו ויפה שעה אחת קודם".

מארגון "עד כאן" נמסר: "אנו מצטרפים לקריאתם של נכי צה"ל להעמיד לדין בהקדם האפשרי את האנרכיסט פולק. לא יעלה על הדעת שאותו אדם ילבה את השטח ומדינת ישראל תגרור רגלים ולא תעשה דבר נגדו. ארגון "עד כאן" ימשיך לפעול ללא לאות כדי להעמיד את אותם אנריכסטים לדין".