מטבח, שיש, פינת אוכל
מטבח, שיש, פינת אוכל istock

בית הוא מעבר לרק אוסף של קירות, מדובר בחלל בעל מקבץ חדרים בעלי אופי, אשר משדרים את האווירה הרצויה. ללא כל צל של ספק, ניתן לומר כי שולחן אוכל מהווה אלמנט בסיסי בחלל הבית.

שכן מאחר ומידת ההתאמה והעיצוב בין מגוון הפרטים השונים בחלל הבית חשובה לנו - מומלץ כי לא נקל ראש בכל הנוגע לבחירת שולחן לפינת האוכל שלנו. שכן אדם אשר מבצע רכישה שכזו ללא כל ידע והכנה מוקדמת עשוי למצוא את עצמו רוכש שולחן שלא יענה על הדרישות האישיות שלו, או שלחילופין לא יכנס בשטח המוקצב לו.

חשוב לציין כי עליכם לזכור כי לא רק מחיר השולחן חשוב, שכן מדובר בפריט אשר ילווה אתכם לאורך שנים רבות - מומלץ כי תבצעו רכישה איכותית אחת, מאשר לבצע מספר רכישות זולות.

שכן פרמטר נוסף וחשוב לא פחות יהיה עיצוב שולחן האוכל ומה שהוא משדר, שכן כאמור כולנו רוצים לבצע התאמה מושלמת בכל הנוגע לנראות הכוללת בחלל הבית שלנו.

שולחנות אוכל מעודנים

הדבר הכיף בפינות אוכל זה שניתן לבצע בהם כמעט כל עיצוב אשר נרצה. במידה ובעבר היינו רואים שולחנות אוכל אשר היו מעוצבים בצורה פשוטה ולא מזמינה, ניכר כי הדבר פחות מקובל בימים אלו. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של שולחנות מעוצבים ומיוחדים, אשר מטרתם להשלים את המראה של פינת האוכל שלכם.

לדוגמא, במידה ואתם אוהבים סגנון עדין יותר וכך גם הבית שלכם מעוצב בהתאם, מוטב כי תרכשו שולחן אוכל מעודן לפינת האוכל שלכם על מנת להשלים את המראה בחלל הבית בליווי התאמה עיצובית מלאה. תחת קטגוריית שולחנות האוכל המעודנים תוכלו למצוא שולחנות עץ מעוצבים, שולחנות זכוכית, שולחנות המשלבות מספר טקסטורות שונות ומגוונות וכן הלאה וכן הלאה.

על מנת לבצע השלמה של פינת האוכל המעודנת, תוכלו להוסיף מעט תאורה רומנטית שתגרום לאווירה מזמינה הרבה יותר.

פינת אוכל קטנה

גם במגוון הדירות הקטנות ברחבי מדינת ישראל, נהוג לשמור מקום מכובד לפינת האוכל. שכן ניתן בהחלט למקם את פינת האוכל בחדר נפרד במידת הצורך, שכן ברוב המוחלט של המקרים מקובל יותר להציג את פינת האוכל במקום מרכזי בבית. בתעשיית המטבחים הפתוחים, ניתן למצוא מגוון רחב של פינות אוכל שונות ומשתנות המעוצבות בדרכים שונים ומגוונים.

את שולחן האוכל ניתן למקם גם בקצה הסלון, בסמוך למרפסת או למטבח. שכן יש לציין כי אין כל צורך בפינוי של שטח גדול מדי עבור פינת האוכל ראויה, באמצעות מיקום נכון של השולחן והכיסאות וסידור נכון של חלל הפנים, תוכלו ליצור פינת אוכל קטנה אך מרווחת ונוחה.

פינת אוכל גדולה

ניתן לומר באופן חד משמעי כי ישנן מגוון משפחות הנוהגות לארח מדי שבוע בשבוע. משפחות בהן נוהגים לשבת יחד, כל בני המשפחה, בעיקר במועדי חד ולעיתים גם במשך סופי השבוע. במידה ומדובר במשפחה אשר דוגלת בארוחות משפחתיות לעתים תכופות, ניכר כי זהו המקום להשקיע בפינת האוכל וליצור את פינת האירוח המושלמת שתמיד חלמתם עליה.

תחילה, מומלץ לי תלכו על שולחנות אוכל במידות גדולות ואפילו גדולות מאוד. במידה ומדובר בפינת אוכל רחבה המיועדת לאירוח של מספר רב של אנשים, אפשר לומר כי השולחן הגדול יהיה זה שיעניק לפינת האוכל אווירת נועם ושלווה.