סתיו ניזרי
סתיו ניזרי צילום: חנה טייב

כבר קרוב לחמישים שנה ש"אמונה" משמשת מוסד אקדמי מרכזי המכשיר אמניות ומעצבות בתחומי האמנות, התקשורת החזותית ואמנויות הבמה השונים ומשלבת אמנות יהודית דתית בנוף התרבותי בישראל. השנה התחדשה המכללה הוותיקה בתחום בתארים חדשים והיא כיום המכללה הדתית היחידה בישראל המעניקה תארים ראשונים באמנות פלסטית, תיאטרון ותקשורת חזותית .B.Ed.F.A ו- B.Ed.Des ,לצד תעודת הוראה.

יצאנו לבדוק מה עושות בוגרות אמונה וכיצד משלבים בין עולמות האמנות, העיצוב, התיאטרון עם עולם החינוך, האם מתפרנסים מהעשייה היצירתית ומה החוויה שלקחו אתן מהשנים באמונה.

******

סתיו ניזרי

סתיו ניזרי, בת 30, מפיקת תיאטרון עצמאית, ירושלמית, בעלת תואר ראשון בתיאטרון וחינוך מ"אמונה":

" מאז שאני ילדה הייתי מושיבה את המשפחה שלי ומציגה להם. כשהתבגרתי הבנתי שזה התחום שאני רוצה להתמקצע בו, אבל השורש היה קיים בי מגיל קטן מאוד"

בחמש השנים האחרונות אני מנהלת את הפקות התיאטרון במחלקה לתיאטרון באמונה ובנוסף, עובדת גם כמפיקה בבית מזיא, מרכז פרינג׳ בירושלים.

מה נתנה לך "אמונה"?

"אמונה" נתנה לי המון. גם בתור סטודנטית, המון ידע מקצועי וחשוב על המקצוע עצמו וגם בתור עובדת המכללה כמנהלת הפקות התאטרון, אני צוברת המון ניסיון וקשרים לצד הבנה לעומק של המקצוע

שאיפות קדימה?

ברודווי.

בקיץ האחרון הייתי בניו יורק והלכתי להצגה בברודווי . מבחינתי לעבוד בתיאטרון הזה יהיה שיא של הקריירה שלי. אני מטפסת למעלה לאט לאט ואני מאמינה שאצליח להגיע גם לשם

**************************************************************************

יהל אוזן
יהל אוזן צילום: שיראל קרימולובסקי

יהל אוזן

יהל אוזן, בת 24 נשואה לחובב ואמא לצורי ואסיף סיימה את התואר הראשון בעיצוב במסלול הבינתחומי ב"אמונה", בעלת מותג הנעלים "מלודי"

"מגיל צעיר ההורים שלי רשמו אותי לחוגי יצירה ואומנות. אני זוכרת את עצמי מגיל ילדות מתעסקת בחומרים ויוצרת.

לפני כשנתיים, בגל הראשון של הקורונה, פתחתי מותג של נעלי עור לנשים ונערות. "מלודי" - הנעליים בעיצוב שלי, והן מיוצרות בישראל בעבודת יד.

מה המקום של "אמונה" במותג החדש שפיתחת?

לא הייתי מגיעה לכל מה שאני עושה ללא הלימודים ב"אמונה". המכללה נתנה לי כלים ופתחה לי דלת לעולם הגדול של האמנות, העיצוב, המיתוג והיזמות. במסלול הבינתחומי נוגעים בהמון תחומים שתרמו להתפתחות שלי בתור יוצרת. תמיד הייתה לי אהבה לנעליים, עכשיו אני זוכה לעצב ולייצר אותן וזה חלום שמתגשם.

****************************************************************************

הדר בן אליהו
הדר בן אליהו צילום: סגל מדיה

הדר בן אליהו

הדר בן אליהו- ווייס, אמנית פעילה, מדריכה באגף חינוך בספרייה הלאומית ומורה לצילום ב"פלך". מתגוררת בירושלים.

"תמיד אהבתי את עולם האמנות. לצייר, להתנסות בחומרים ולבקר בתערוכות. כאשר בחרתי בלימודים גבוהים היה לי ברור שאבחר בלימודי אמנות."

"הבנתי עד כמה האמנות היא חלק אינטגראלי וחשוב בחיי. דרך הלימודים ב"אמונה" נגלו לי עולמות יצירה חדשים שפיתחו בי חשיבה רעיונית וביקורתית יחד עם התחלה של בניית שפה ייחודית שלי שמלווה אותי באמנות שלי."

מה החלום שלך?

"אני שואפת לעוף על החלום ולהצליח להתפרנס מן האמנות שלי, להציג במגוון חללים וליצור שיתופי פעולה עם אמנים נוספים, להקים מקום שיבנה גשרים בין האוכלוסיות השונות במדינה וייצור מקום טוב יותר לחיות בו. ביום יום - ללמד אמנות ולהנחיל את האהבה לתחום, להמשיך להתפתח ולגדול. את כל זה קיבלתי ב"אמונה".

עד היום הספקתי להציג בסדנאות האמנים בתלפיות2021 , בפסטיבל מנופים, בביאנלה של ירושלים 2022 ובגלריית המקלט 2022 והיד עוד נטויה".

***************************************************************************

אורטל יהודה
אורטל יהודה צילום: גל עזרא

אורטל יהודה

נשואה+1.

בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית ב"אמונה". עובדת כמעצבת בסטודיו

לעיצוב גרפי ׳בין השורות׳ מבית עמותת שק"ל ומשלבת עבודה כעצמאית. לאחרונה השיקה את הפונט "תבלינים" והוא מוצע כעת למכירה לקהל הרחב.

"מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד אהבתי ליצור וגם הסביבה רואה ומעודדת שאמשיך להתפתח בתחום. עד כיתה י"ב לא ממש חשבתי שיש בכלל אופציה כזאת להפוך את זה למקצוע, וכששמעתי על אמונה הבנתי שמצאתי את המסלול שלי"

מה נתנו לך הלימודים ב"אמונה"?

הלימודים ב"אמונה" פיתחו לי את החשיבה וההסתכלות הכללית על עולם העיצוב. למדתי, שבכל דבר שאני מעצבת לחפש את ה"טוויסט", את הערך המוסף שאני מביאה בעיצוב. למדתי שעיצוב זה כלי שבעזרתו אני יכולה לשנות, להעביר מסר, לגעת בצופה. בעיניי זה הכלי החשוב ביותר שמעצב/ת צריך/ה. הדבר הנוסף והלא פחות חשוב שקיבלתי - חברות לכל החיים. עברנו יחד 4 שנים וזכינו להמשיך זאת גם אחרי המכללה.

הייחודיות של המכללה בעיניי היא המשפחתיות והקשר האישי. כמה חודשים אחרי שסיימתי את המכללה אבא שלי נפטר. במהלך השבעה וגם אחריה הייתי עטופה באהבה ודאגה. החברות הגיעו כל יום במהלך השבעה ודאגו שלא אהיה לבד. ראש המכללה, ראש החוג וצוות המרצים פנו אליי כל אחד באופן אישי, דאגו ועטפו במילים חמות ומנחמות שלא אשכח. זכיתי ללמוד במקום שהוא הרבה מעבר לתואר.

החלום הגדול

החלום הגדול מבחינתי כבר ממש קורה. אני מרגישה שליחות בעבודה שלי בסטודיו ׳בין השורות׳. אני מממשת את הכלים העיצוביים שלי דרך תרומה לחברה. בימים אלו אני מגשימה חלום נוסף והשקתי את הפונט תבלינים - פונט קליגרפי מזרחי שהתחלתי בפרוייקט הגמר שלי במכללה והמשכתי לפתח אותו לאחר הלימודים, והיום הוא סוף סוף יצא לאור. אני חולמת להמשיך להתפתח בתחום הטיפוגרפיה, להוציא פונטים נוספים ולהמשיך לעשות את מה שאני הכי אוהבת.

****************************************************************************

בין אם נולדת עם זה, ובין אם התאהבת באמנות במהלך החיים, ואת רוצה להפוך את האהבה הזו למקצוע עם תואר, המקום שלך ב"אמונה", המכללה האקדמית לאמנויות וחינוך. ב"אמונה", תקבלי כלים מקצועיים, הדרכה אקדמית ואופק תעסוקתי.

בימים אלה נמשכת ההרשמה למגוון המסלולים ב"אמונה", פרטים באתר המכללה ובדף הפייסבוק.

*****************************************************************************