האלוף גורדין עם שי אלון וחגי בן ארצי
האלוף גורדין עם שי אלון וחגי בן ארציצילום: דוברות

מפקד פיקוד העורף האלוף אורי גורדין הגיע לסיור בבית אל בליווי ראש המועצה שי אלון והתרשם מהאתרים הארכיאולוגיים ביישוב ובראשם אתר 'חלום יעקב'.

האלוף גורדין זכה להדרכה צמודה מידי חגי בן ארצי שהסביר על האתר, סייר ברחבי היישוב והתרשם מהבנייה האינטנסיבית. בנוסף שמע מראש המועצה על הצרכים של תושבי המועצה ועל שיתופי הפעולה האפשריים עם פיקוד העורף.

ראש מועצת בית אל שי אלון אמר כי "לצד ההתעסקות השוטפת בענייני ביטחון ביום יום מול הגורמים הרלוונטיים, חשובה לנו השמירה על שיתוף הפעולה הפורה מול פיקוד העורף, שנועדה לוודא כי אנו ערוכים למתן מענה מיטבי לתושבים בשעת חירום. בשומר החומות ראינו את כי החזית היא גם בעורף ועד כמה חשוב שיתוף הפעולה. שמחנו לארח את מפקד פיקוד העורף האלוף אורי גורדין כאן בבית אל ולגלות אותו קשוב ודרוך לעבוד ביחד איתנו ולהביא לידי ביטוי את המקצועיות של האנשים שתחת פיקודו ככל שיידרש".

יהודה דנה מנהל מחלקת הביטחון בבית אל הוסיף, "שוחחנו עם האלוף גורדין על הצרכים הנדרשים לטובת הביטחון ביישוב. החל ממרכיבי ביטחון שונים ועד העיסוק בכביש הגישה היחיד לבית אל שמהווה סכנה מבחינה ביטחונית ותחבורתית. היה שיח פורה וטוב שאני מאמין ומקווה שיימשך גם בעתיד".