מרגלית שחר ואבי חימי
מרגלית שחר ואבי חימיצילום: לשכת עורכי הדין

בטקס חגיגי בתיאטרון ירושלים הוסמכו הערב (ד׳) 215 עורכות ועורכי דין חדשים, 103 גברים ו- 112 נשים.

בין המוסמכים גם עורכת הדין מרגלית שחר, לקויית ראיה כבת 66, אשר נבחנה בתנאים מיוחדים שהעניקה הלשכה באמצעות כיתה מיוחדת וציוד מותאם.

עו"ד שחר, שהתמחתה בבית משפט השלום בהדרכת השופט שמואל הרבסט, אמרה: "שמי מרגלית שחר, לקויית ראייה בת 66 אם לחמישה וסבתא לעשרה נכדים. לאחר 37 שנים של עבודה עם נוער בסיכון, החלטתי להגשים חלום ישן ולצאת ללימודי משפטים באוניברסיטת בר אילן. בזכות ההקלות שקיבלתי מלשכת עורכי הדין ההתמדה והרצון הרב צלחתי את בחינות הלשכה שהיו מושתתות על חומר רב ובלתי מונגש".

עוד אמרה עו"ד שחר: "אני שולחת מסר לחבריי בעלי המוגבלויות לחיות חיים בעלי תעוזה בחירה והגשמה עצמית".

עוד נכחה בטקס נאוה רביבו, אמו של לוחם גולני, סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל, אשר הגיעה לטקס לכבוד הסמכתה של עו"ד עינב קפלן-בשארי, שהחליטה להפוך לעורכת דין לאחר ששמעה כי חלומו של בן יגאל ז"ל היה להיות עורך דין.

"זנחתי את הלימודים וכמעט שכבר ויתרתי", אמרה עו"ד קפלן-בשארי, אשר נאמה בטקס כנציגת המוסמכים, והוסיפה כי "לפני כשנה נחשפתי לשני אנשים מדהימים, ברוך ונאוה, הוריו של עמית בן יגאל זכרו לברכה, גיבור שנפל בעת מילוי תפקידו. נחשפתי להנצחה שלהם את עמית, בחור מדהים שחלם להיות עורך דין כשיגדל. עמית עורר בי מחדש את החלום, ובאותו רגע גמרתי אומר בליבי ללמוד מחדש לבחינות הלשכה ולהקדיש באופן סמלי את תואר עריכת הדין לזכרו של עמית. עמית נתן לי דרייב בלתי מוסבר, והנה אני עומדת פה בזכות, גם בזכותו".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי בירך בנאומו את עו"ד מרגלית שחר, את עו"ד קפלן-בשארי ואת נאוה רביבו, וציין כי רגעים אלה הם שגורמים לו למחות דמעה, והם אלה שגורמים לו להיות גאה בכך שהינו עורך דין בישראל.